Kina wracają do gry

wtorek 18 maja 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 21 maja 2021 - niedziela 30 maja 2021
Kina studyjne Instytucji Filmowej Silesia Film wracają do Was z najlepszym repertuarem. Oscarowe premiery, cykle filmowej klasyki czy wyjątkowe filmy i weekendowe atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Zerknijcie.

Już w piątek, 21 maja, kina - katowickie: Kosmos, Światowid i Rialto, żywiecki Janosik i raciborski Bałtyk, wracają do gry. Na ekranach pojawią się długo wyczekiwane premiery oscarowe czy zaległe pokazy filmów w ramach Roku z Fellinim. Będzie też mnóstwo świetnych propozycji dla najmłodszych kinomanów.

Mamo, tato wybierz się do kina

W pierwszych tygodniach otwarcia na dużym ekranie będzie można zobaczyć m.in. nagrodzony w tym roku trzema Oscarami „Nomadland”. 21 maja w Kinie Kosmos odbędzie się pokaz specjalny filmu, któremu towarzyszyć będzie rozmowa dr Anity Skwary z amerykańskim literaturoznawcą dr. Danielem W. Prattem - adiunktem na Uniwersytecie McGill. Drugą filmową propozycją jest duński komediodramat „Na rauszu”. Przedpremierowy pokaz odbędzie się w Kinoteatrze Rialto i Kinie Światowid. Wśród innych oscarowych propozycji znajdą się: „Sound of Metal”, „Ojciec”, „Obiecująca. Młoda. Kobieta”, „Minari”. Fani Almodóvara i Tildy Swinton w repertuarowym otwarciu będą mogli zobaczyć „Ludzki głos”. Nie zabraknie również polskiego kina: „Zabij to i wyjedź z tego miasta” czy też „Szarlatana”.

Kino na Dzień Dziecka

Nie zapomniano o zbliżającym się święcie najmłodszych widzów. Rodzice będą mogli powspominać a dzieciaki dobrze się bawić oglądając klasykę polskiego kina „Akademię Pana Kleksa. Część I. Przygoda księcia Mateusza”. Film będzie można zobaczyć 30 maja w żywieckim Janosiku i katowickim Kosmosie.

Pełen repertuar znajdziecie na stronie Silesia Film. Bilety na seanse można zakupić online na Filmowa.net.

Kategoria: Wydarzenia