Filmowy weekend z atrakcjami dla dzieci

środa 19 maja 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 29 maja 2021 - niedziela 30 maja 2021
Przygody młodych detektywów Lassego i Mai, kultowa „Akademia Pana Kleksa”, „Filonek Bezogonek” czy „Psy i Koty 3: Łapa w łapę” - to propozycje Silesia Film na weekend z okazji Dnia Dziecka. Zerknijcie co jeszcze przygotowano.

Tegoroczne święto dzieci w kinach Instytucji Filmowej Silesia Film obchodzone jest nieco wcześniej: 29 i 30 maja. W repertuarze Kina Kosmos w Katowicach, Kina Janosik w Żywcu i Kina Bałtyk w Raciborzu znalazło się mnóstwo ciekawych filmów, warsztatów i animacji dla najmłodszych, a nawet tych nieco starszych widzów.

Przygody młodych detektywów

Na dużym ekranie dzieciaki będą mogły zobaczyć „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu” (29 maja godz. 12 Kino Kosmos). Dodatkowo młodzi widzowie zmierzą się z zagadkami dotyczącymi filmu. Na zwycięzców czekają nagrody książkowe. Po filmie zapisani wcześniej uczestnicy wezmą udział w zabawach i aktywnościach przed kinem (rezerwacje: m.debniak@kosmos.katowice.pl). Film będzie dostępny również 1 czerwca w żywieckim Kinie Janosik.

Pan Kleks i animacje

Niedzielne popołudnie 30 maja to czas filmowych odkryć najmłodszych i sentymentalna podróż dla rodziców. W ramach cyklu Rodzina w kinie Kino Kosmos pokaże kultową „Akademię Pana Kleksa. Przygoda księcia Mateusza”. Dodatkowe emocje zapewnią animacje przygotowane przez katowicką Bajkę Pana Kleksa oraz quiz z nagrodami. Film widzowie mogą zobaczyć również w Kinie Janosik, pokazowi będzie towarzyszyła muzyczna niespodzianka. W repertuarze nie zabraknie filmowych nowości. Na ekranie zagoszczą animacje, takie jak „Krudowie 2. Nowa Era”, „Psy i koty 3: Łapa w łapę”.

Więcej informacji o repertuarze, filmach oraz bilety znajdziecie na Filmowa.net. Seanse nadal odbywają się w reżimie sanitarnym. W kinie obowiązuje zachowanie dystansu, zasłanianie nosa i ust maseczką oraz limit 50 proc. miejsc na widowni.

Kategoria: Wydarzenia