Dawne tańce, kostiumy i zabawy na festivalu

wtorek 1 czerwca 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 6 czerwca 2021
W świat minionych epok przeniesie Was ANNUM festival, a jego ramach pokaz tańców i zabaw historycznych połączony z warsztatami. Zachwyt wzbudzą piękne stroje, jakie królowały m.in. na dawnych polskich dworach.

„ANNUM festival to wyjątkowa okazja i możliwość obcowania ze sztuką, to otwarcie okna na nowe spojrzenia, na konfrontacje, na świeży powiew sztuki” - podkreślają organizatorzy. W kolejnej odsłonie wydarzenia weźmie udział publiczność.

Ponadczasowy szyk

Pokaz tańców historycznych połączony z warsztatami poprowadzą specjaliści i pasjonaci z Teatru Tańca Terpsychora. Uczestnicy festiwalu poznają dawne tańce, zabawy i kostiumy, jakie królowały m.in. na polskich dworach. Wydarzenie to okazja do odkrycia na nowo kultury minionych wieków.

Impreza odbędzie się 6 czerwca w dwóch lokalizacjach. O godz. 13 w Starochorzowskim Domu Kultury (ul. Siemianowicka 59), a o godz. 17.30 w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach (ul Szczęść Boże 81). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. W przypadku niepogody wydarzenie zostanie zorganizowane we wnętrzu budynku. W związku z obecnie obowiązującymi zasadami ilość miejsc ograniczona. Informacje znajdziecie na profilu na Fb Annum Festival.
 

Kategoria: Wydarzenia