Rozdają plony z Miejskiej Farmy

środa 25 sierpnia 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 27 sierpnia 2021 - niedziela 29 sierpnia 2021
Gdzie: Katowice
W Miejskiej Farmie w Katowickiej przyszedł czas na żniwa. Zwieńczeniem działalności zielonej przestrzeni będzie Plono-branie. Rozdawane będą warzywa i saszetki z nasionami do samodzielnego wysiewu.

Akcja Wypuszczamy Zieleń w Miasto, w ramach której działa Miejska Farma w Katowickiej, ruszyła 21 czerwca. Od tego momentu w ścisłym centrum miasta funkcjonuje jedyna w swoim rodzaju przestrzeń stworzona przy użyciu 63 drewnianych skrzyń, 30 ton ziemi oraz 2300 sztuk sadzonek roślin ozdobnych i jadalnych. Aktualnie, po dwóch miesiącach intensywnych prac oraz skrupulatnego doglądania ich efektów, przyszedł czas na żniwa. Farmę po raz ostatni w tym roku będzie można odwiedzić od 27 do 29 sierpnia.

Plono-branie

W niedzielę, 29 sierpnia wszystkie zbiory trafią do mieszkańców. Galeria dla swoich gości na tę okazję przygotowała również saszetki z nasionami do samodzielnego wysiewu. Ich liczba będzie ograniczona.

Miejska Farma w Galerii Katowickiej (ul. 3 Maja 30) czynna jest w piątki w godz. 15-21, soboty w godz. 9-21 oraz niedziele w godz. 11-18.

Kategoria: Wydarzenia