Intrygująca wystawa o mózgu

środa 19 stycznia 2022
  • fot. mat. archiwum FB Centrum Sztuki Zamek Sielecki
    fot. mat. archiwum FB Centrum Sztuki Zamek Sielecki
Kiedy: 
  • poniedziałek 3 stycznia 2022 - poniedziałek 28 lutego 2022
Gdzie: Mysłowice
Jak jest zbudowany mózg? Jak działa pamięć? Poprzez kolorowe i świetlne moduły przypominające naukowy lunapark, odkryjecie tajemnice fascynującej „maszynerii” na wystawie „Mózg. Skąd się bierze myślenie”.

Nietypowa wystawa przywędrowała do galerii M2 w Mysłowicach z Zamku Sieleckiego w Sosnowcu. Jest to autorski projekt, który powstał dzięki współpracy Moniki Pawlas-Polańskiej - kuratorki oraz autorki aranżacji Ewy Warchulińskiej – Dąbek. Ekspozycja jest przestrzenią skierowaną nie tylko dla dzieci, ale też osób dorosłych, które mają ochotę dotknąć tajemnicy mózgu i jego niezwykłego mechanizmu.

Podróż po labiryntach mózgu

Oglądając poszczególne elementy ekspozycji odwiedzający dowiedzą się ile waży mózg, z czego się składa. Wejdą również w świat zaszufladkowanych myśli i wspomnień. Odkryją, jak działa pamięć i dlaczego warto czytać książki. Dowiedzą się również, jak dbać o higienę mózgu i co wpływa negatywnie na jego pracę. Wystawa będzie świetnym pretekstem do rodzinnych rozmów, o tym kim jesteśmy i dlaczego zachowujemy się w konkretny sposób. Młodych odbiorców szczególnie zainteresuje wiedza z zakresu neuronauki.

Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających do 28 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 9-20 w galerii M2 w Mysłowickim Ośrodku Kultury (ul. Grunwaldzka 7). Informację znajdziecie na stronie MOKu. Wstęp bezpłatny. 

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie półkolonii, kursów i różnych aktywności. Znajdziecie tu m.in. warsztaty filmowe, nieziemskie projektowanie, półkolonie z klockami LEGO, naukę jazdy na łyżwach, naukę pływania, a także wykaz najlepszych (również sztucznie naśnieżanych) górek w regionie. Zobaczcie.  

Ferie 2022 - najciekawsze propozycje z regionu

Rok szkolny na pełnych obrotach. Pojawiły się pierwsze kartkówki, sprawdziany i oczywiście – oceny. Jak zacząć ten semestr z lepszymi nawykami? Co można zmienić, aby ułatwić naukę i zmobilizować dziecko do samodzielnej pracy? Przedstawiamy kilka wskazówek, które można wprowadzić u siebie w domu.

Jak wspierać dziecko w nauce? 7 kroków do sukcesu