Kolorowe party z konkursami

piątek 11 lutego 2022
Kiedy: 
  • poniedziałek 21 lutego 2022 - środa 23 lutego 2022
Gdzie: Zabrze
Co powiecie na urodzinowe party, pełne nieoczekiwanych zawrotów akcji? Imprezkę poprowadzi Klaun Maruda. W programie również balonowe zwierzątka, taneczna zabawa, malowanie buziek, warsztaty rękodzieła i Speed-ball.

W roku 2022 Miasto Zabrze obchodzi jubileusz 100. rocznicy nadania praw miejskich. Z tej okazji podczas ferii odbędzie się urodzinowe party z mnóstwem niespodzianek.

Kolorowo i wesoło

21 lutego dzieciaki będą bawić się z Klaunem Marudą. Podczas imprezy odbędą się tańce z elementami nauki pantomimy, posługiwania się diabolo, flowerstickiem czy kręcenia talerzami. Następnego dnia (22 lutego) będzie można wcielić się w ulubioną postać, a to wszystko za sprawą artystycznego malowania twarzy. Motylki, superbohaterowie, a może kotek – wybór będzie należał do uczestników imprezy. Mali artyści znajdą coś dla siebie 23 lutego. Na stanowisku rękodzielniczym odbędą się warsztaty z wykorzystaniem kolorowej perforowanej tektury przystosowanej do modelowania. Dodatkowo na dzieci podczas wydarzeń będą czekać balonowe zwierzątka, puzzlomania czyli duże gąbkowe układanki oraz zabawy m.in. wyścig biedronek.

Speed Ball i kartonowe zwierzątka

Nie zabraknie zajęć dla fanów sportu. 23 lutego będzie można spróbować Spedd Ballu. Ta nowa dyscyplina sportu polega na uderzaniu rakietą eliptycznej piłeczki w taki sposób, aby nadać jej ruch rotacyjny wokół masztu z którym połączona jest żyłką o długości 1,5m. Trening prowadzony będzie przez Członka Kadry Polski Andrzeja Marie (8. zawodnik na świecie) tak, aby każdy uczestnik mógł poznać podstawowe zasady gry, sposoby uderzania piłki i taktykę.

Atrakcje w ramach urodzinowego party odbędą się w dniach od 21 do 23 lutego o godz. 10 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu (ul. 3 Maja 91a). Koszt udziału to 10 zł od osoby (za jeden dzień). Wiek uczestników to 5-15 lat. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsca pod numerem tel. 32 2780802 lub 531614667. Szczegółowy plan wydarzenia znajdziecie na stronie MOKu

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie półkolonii, kursów i różnych aktywności. Znajdziecie tu m.in. warsztaty filmowe, nieziemskie projektowanie, półkolonie z klockami LEGO, naukę jazdy na łyżwach, naukę pływania, a także wykaz najlepszych (również sztucznie naśnieżanych) górek w regionie. Zobaczcie.  

Ferie 2022 - najciekawsze propozycje z regionu