Wybierz najbardziej filmowe miejsce w regionie

środa 14 września 2022
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
 • fot. mat. organizatora
  fot. mat. organizatora
Już po raz 3. możemy wybierać miejsce z największym filmowym potencjałem w woj. śląskim. Do tegorocznego Plebiscytu „Śląska Lokacja Filmowa” zgłoszono 48 obiektów i lokalizacji z 25 miejscowości. Głosować można od 12 do 30 września. Zobaczcie szczegóły.

Wśród zgłoszonych obiektów i lokacji 25 sierpnia komisja w składzie: Marcel Sławiński – scenograf („Zimna wojna”, „Ida”), Michał Korynek – kierownik ds. lokacji („Silent Twins”, „Fuga”), Anna Szrama – zastępca dyrektora Instytucji Filmowej Silesia Film i Patrycja Młynarczyk – szefowa Silesia Film Commission wybrała 5 finałowych lokacji. 

Wybór należy do Was

Decyzję, gdzie trafi tytuł „Śląskiej Lokacji Filmowej 2022” tradycyjnie podejmą mieszkańcy, którzy od 12 do 30 września za pośrednictwem ankiety do głosowania mogą oddać swój głos na wybraną przez siebie lokację. Można oddać jeden głos dziennie z każdego IP komputera, przez cały czas trwania plebiscytu. Wśród finalistów są: legendarne przejście graniczne Chałupki-Bohumin, klimatyczne ruiny Teatru Victoria w Gliwicach, Okiennik Wielki – najwyższa skała Wyżyny Częstochowskiej oraz dwie lokacje w Katowicach: nowoczesny kompleks biurowy Global Office Park i przepiękna modernistyczna kamienica przy ulicy PCK 10.

Tytuł Śląskiej Lokacji Filmowej 2022

Otrzyma zwycięzca, a przygotowany przez Silesia Film spot promujący zwycięską lokację będzie można oglądać przez dwa tygodnie przed seansami filmowymi w Kinie Kosmos i Kinie Światowid w Katowicach. Laureatami poprzednich edycji Plebiscytu był Kampus w Rybniku (2020) i Wielki Piec Huty „Pokój” w Rudzie Śląskiej (2021). Rangę i znaczenie Plebiscytu docenił Polski Instytut Sztuki Filmowej, przyznając ubiegłorocznej edycji nominację do prestiżowych Nagród PISF – najważniejszych w kraju wyróżnień dla osób, instytucji i inicjatyw wspierających i promujących rozwój polskiej kinematografii.

Więcej informacji znajdziecie na www.silesiafilm.com i www.silesiafilmcommission.pl. Organizatorami konkursu są Instytucja Filmowa Silesia Film i Silesia Film Commission.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Naukowe, kulinarne, języka angielskiego, programowania, szybkiego czytania - oferta zajęć dodatkowych jest naprawdę spora. Gdzie zapisać pociechę, co wybrać? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, warsztatów na rok szkolny 2022/2023. Zerknijcie.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci na Śląsku