Śląskie Atrakcje polecają się na wakacje

piątek 14 lipca 2023
 • House of Air (fot. mat. organizatora)
  House of Air (fot. mat. organizatora)
 • Crazy Carts (fot. mat. organizatora)
  Crazy Carts (fot. mat. organizatora)
 • Dino World (fot. mat. organizatora)
  Dino World (fot. mat. organizatora)
 • SilesiaExotic (fot. mat. organizatora)
  SilesiaExotic (fot. mat. organizatora)
 • Kolejkowo (fot. mat. organizatora)
  Kolejkowo (fot. mat. organizatora)
 • Funzeum (fot. mat. organizatora)
  Funzeum (fot. mat. organizatora)
 • Wystawa LEGO (fot. mat. organizatora)
  Wystawa LEGO (fot. mat. organizatora)
 • 3D Trick Gallery (fot. mat. organizatora)
  3D Trick Gallery (fot. mat. organizatora)
W wakacje nie trzeba daleko wyjeżdżać. Wystarczy wybrać się do Europy Centralnej, gdzie znajduje się wiele atrakcji dla całej rodziny – ekstremalny park trampolin, największa w Polsce makieta kolejowa czy Funzeum oparte na grze światła, kolorów i optycznych złudzeń.

Tylu różnych form rozrywki nie ma w żadnym innym miejscu na Śląsku. W Europie Centralnej znajdziecie miejsca, które pobudzają wyobraźnię i angażują do wspólnej zabawy. Jest także coś dla miłośników adrenaliny i ekstremalnych wrażeń.

Funzeum – to blisko 4 tys. m kw. rozrywki, ponad 50 ekscytujących, multisensorycznych i interaktywnych instalacji, kilkanaście pomieszczeń inspirowanych magią kolorów i światła. Ceny biletów rozpoczynają się tu od 49 zł.

Kolejkowo – największa w Polsce makieta kolejowa przedstawiająca Śląsk i jego mieszkańców w miniaturze. Zobaczymy tu m.in. dokładnie odwzorowany dworzec kolejowy w Gliwicach czy katowicki kościół św. Anny. Bilety to koszt rzędu 29-36 zł.

Wystawa LEGO – ponad 100 makiet znanych postaci i budowli z klocków LEGO, w tym: dwie wieże World Trade Center czy aleja gwiazd z Robertem Lewandowskim i Freddiem Mercurym. Nowa strefa zabaw dla dużych i małych zachęca do samodzielnych konstrukcji. Za bilety zapłacimy 33-36 zł lub 49,50-54 zł w połączeniu z wystawą 3DTrick Gallery.

3D Trick Gallery – największa w Polsce kolekcja trójwymiarowych obrazów. Kilkadziesiąt interaktywnych plansz, specjalne oświetlenie, standy i mnóstwo detali robią na odwiedzających wrażenie. Bilety są w cenie 33-36 zł lub w połączeniu z wystawą LEGO - 49,50-54 zł.

House of Air – to miejsce, które łączy park trampolin z parkiem rozrywki. Na 3 tys. m kw. znajdziemy kilkadziesiąt trampolin, atestowany sprzęt gimnastyczny oraz doświadczonych, instruktorów. Za bilet godzinny zapłacimy 34-39 zł, za całodniowy 70-75 zł. Kids Zone to koszt 20-25 zł.

Crazy Carts – tor z elektrycznymi gokartami imitującymi jazdę w poślizgu – to świetna rozrywka i nauka driftingu dla małych i większych fanów motoryzacji. W zależności od dnia tygodnia i długości jazdy za bilet zapłacimy od 34,99 do 59,99 zł.

Dino World – wyjątkowa wystawa prehistorycznych dinozaurów, jakich jeszcze nie było, nowe, tajemnicze wrażenie bycia bohaterem filmu przygodowego. Bilety to koszt rzędu 35 -39 zł.

SilesiaExotic – największa na Śląsku wystawa akwarystyczno-terrarystyczna, to świat zwierząt egzotycznych i ryb słodkowodnych z różnych zakątków świata. Bilety są w cenie 20 zł – ulgowy i 25 zł - normalny.

Więcej informacji znajdziecie tutaj: Śląskie Atrakcje w EC. Europa Centralna mieści się przy ul. Pszczyńskiej 315 w Gliwicach.

Kategoria: Zwiedzanie

Zobacz także

To ostatni dzwonek, by zorganizować dzieciom czas wolny w wakacje. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych półkolonii i miejsc w naszym regionie, które warto zobaczyć. Półkolonie kulinarne, sportowe, warsztaty mangi, do tego śląskie Malediwy czy wodne atrakcje. Jest w czym wybierać.

Śląskie na wakacje - półkolonie, zwiedzanie, zabawa