Sprawdź, które dni są wolne od nauki w roku szkolnym 2023/2024

wtorek 22 sierpnia 2023
  • Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpocznie się 4 września (fot. mat. pexels)
    Nowy rok szkolny 2023/2024 rozpocznie się 4 września (fot. mat. pexels)
Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Kiedy kolejne wolne dni od nauki, ferie zimowe, przerwa świąteczna, majówka? Już dziś możecie zaplanować swój urlop.

Na początek dobra wiadomość - rok szkolny 2023/2024 rozpocznie się dopiero 4 września, co oznacza dłuższe wakacje o 3 dni. Niestety w pierwszym semestrze uczniowie nie mogą liczyć na wolne długie weekendy. Dzień Nauczyciela (Dzień Komisji Edukacji Narodowej) - 14 października oraz Święto Niepodległości - 11 listopada wypadają w sobotę. Dniem wolnym będzie dzień Wszystkich Świętych (1 listopada). Święto wypada w środę i tu dłuższe wolne będzie zależało od dyrektora szkoły, który zdecyduje o wykorzystaniu na ten czas tzw. dni dyrektorskich.

Przerwa świąteczna i ferie zimowe

Pierwszym dłuższym wolnym uczniowie mogą się cieszyć podczas ferii bożonarodzeniowych, które rozpoczną się 23 grudnia (sobota) i potrwają do 1 stycznia (poniedziałek). Święto Trzech Króli (6 stycznia) również przypada w sobotę. Kolejna dłuższa przerwa to ferie zimowe. W województwie śląskim potrwają od 29 stycznia do 11 lutego.

Wielkanoc, majówka i wakacje

Wiosenna przerwa świąteczna (28 marca–2 kwietnia) to pierwsze wolne dni w drugim semestrze. Majówka w 2024 r. będzie długa – 1 maja wypada w środę, a 3 maja w piątek. Biorąc jeden dzień urlopu (2 maja) możemy cieszyć się 5-dniowym wypoczynkiem. Dodatkowe dni wolne będą również podczas matur (6-8 maja) i egzaminu ósmoklasisty (14-16 maja). Kolejny długi weekend można zaplanować na Boże Ciało, które wypada 30 maja w czwartek. Biorąc jeden dzień wolnego - 31 maja, możemy się cieszyć 4-dniowym wypoczynkiem. Ostatnim dniem szkoły będzie piątek - 21 czerwca, po nim rozpoczną się wakacje.

Aktualny kalendarz szkolny znajdziecie na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Kategoria: Wiadomości