Podaruj drugie życie ubrankom i pomóż chorym dzieciom

poniedziałek 28 sierpnia 2023
  • Zbierane są ubranka do rozmiaru 146 (fot. mat. Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo)
    Zbierane są ubranka do rozmiaru 146 (fot. mat. Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo)
Macie ubranka, z których Wasze pociechy wyrosły? Możecie je wrzucić do niebieskiego kontenera Świetlikowa. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na hospicjum, które zajmuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi.

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo od 14 lat opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi z terenu całego województwa śląskiego. Prowadzi Hospicjum Domowe dla Dzieci, Centrum Opieki Dziennej, jak również wypożyczalnie sprzętu medycznego. Fundację wspomagają, jako ambasadorzy – Martyna Wojciechowska i Sebastian Riedel.

Otwarcie sklepu już wkrótce

We wrześniu Fundacja otwiera sklep charytatywny „Świetlikowo to i owo” w Gemini Park Bielsko-Biała (23 września), a w późniejszym terminie w Gemini Park Tychy. W sklepie będzie można zakupić używane rzeczy dla dzieci. W planach są również pokazy mody, spotkania z ważnymi osobami wspierającymi młode mamy. Cały zysk zostanie przekazany na działalność Fundacji.

Zbiórka używanych ubranek

Akcję może wesprzeć każdy. Wystarczy ubranka, z których wyrosły pociechy podarować Fundacji. Zbierana jest odzież dziecięca do rozmiaru 146 cm. Można ją wrzucać do niebieskiego kontenera przy ul. Jaroszowickiej 113 (tuż obok siedziby Fundacji) w Tychach. W przypadku pytań można dzwonić pod numer 729057350.

Kategoria: Wiadomości