Powstanie wodna atrakcja dla dzieci łącząca edukację z zabawą

czwartek 6 lipca 2023
  • fot. mat. prasowe UM Tychy
    fot. mat. prasowe UM Tychy
  • fot. mat. prasowe UM Tychy
    fot. mat. prasowe UM Tychy
  • fot. mat. prasowe UM Tychy
    fot. mat. prasowe UM Tychy
Podpisano umowę na budowę wodnego placu zabaw w Parku Jaworek. Dzieci do swojej dyspozycji będą miały około 20 wielobarwnych urządzeń oraz przestrzeń z domkiem, labiryntem i szałasem. Planowany koszt inwestycji wynosie prawie 11 milionów zł.

Miasto Tychy podpisało umowę z firmą Krisbud Sp. z o.o. na budowę wodnego placu zabaw w Parku Jaworek. Atrakcja będzie większa od tej na Paprocanach. Na realizację inwestycji wykonawca ma 8 miesięcy.

Naturalne elementy i zabawa

Na 400 m kw. powierzchni placu zabaw znajdzie się około 20 wielobarwnych urządzeń, które zapewnią ochłodę w upalne dni. Bawiące się pociechy, będzie można obserwować z góry. W ramach inwestycji zagospodarowany zostanie otaczający teren, powstanie budynek techniczny, wraz z infrastrukturą techniczną i automatyczną toaletą publiczną. Pojawią się elementy wykonane m.in. z drewna, wikliny, otoczaków, żwiru, piasku, zrębków drewna i jutowych lin. Wodna zabawa będzie połączona z edukacją. W drugiej części dzieci będą mogły podejrzeć przyrodę przez lupę, pobawić się w szałasie czy pokonać labirynt. Obok wodnego placu znajdą się również ławki, stojaki do rowerów. Jeżeli chodzi o zieleń, architekci zaproponowali przesadzenie istniejących drzew oraz nowe nasadzenia.

Kategoria: Wiadomości