Cała rodzina nauczy się francuskiego w bistro

poniedziałek 29 września 2014
  • W bistro Paris, Paris dzieci nauczą się francuskiego (fot. materiały bistra)
    W bistro Paris, Paris dzieci nauczą się francuskiego (fot. materiały bistra)
Chcecie nauczyć się języka francuskiego, ale ze względu na dzieci nie macie czasu, by zapisać się na kurs, zaś w wolnej chwili wolelibyście wyskoczyć na miasto, niż ślęczeć nad książkami? A może szukacie zajęć językowych dla pociechy? W bistro Paris, Paris znajdziecie wszystko, czego wam trzeba.

Lokal działa od niedawna przy ul. Krupniczej 19 w Gliwicach. Jak sama nazwa wskazuje, spodziewać można się tu kuchni francuskiej: bagietek, tart na słodko i słono, a nawet żabich udek i ślimaków. Paris, Paris to jednak coś więcej, niż bistro. Jego właścicielka Bogna Skwarek, lektorka francuskiego, wymyśliła, by połączyć restaurację ze szkołą językową. Można tu wziąć udział w kursie rodzinnym, albo zapisać się na osobne zajęcia - dla dorosłych i dla dzieci w różnym wieku. Prowadzący lekcje native speakerzy Sandra i Thierry skupiają się na szlifowaniu zdolności konwersacyjnych uczniów, ale nie zaniedbują gramatyki. W jej zrozumieniu pomocne są ćwiczenia z użyciem tablicy interaktywnej.
Bistro prowadzi również kursy francuskiego w formie warsztatów kulinarnych, a także chce organizować edukacyjne wyjazdy weekendowe i wakacyjne po Polsce (na windsurfing, snowboard, wspinaczkę). W planach ma również wycieczki w różne rejony Francji.
W lokalu będą organizowane wieczorki tematyczne z muzyką na żywo i francuskim kinem. Przy sobotnim obiedzie czy kolacji można za darmo pokonwersować z Francuzami, zaś dzieci pozwolą rodzicom spokojnie dokończyć posiłek, bawiąc się w zaaranżowanym specjalnie dla nich kąciku z zabawkami.