W Chorzowie powstaje darmowy Klub Malucha

środa 25 lutego 2015
  • Klub Malucha będzie działał w siedzibie Chorzowskiej Strefy Wolontariatu (fot. mat. organizatora)
    Klub Malucha będzie działał w siedzibie Chorzowskiej Strefy Wolontariatu (fot. mat. organizatora)
W ramach Chorzowskiej Akademii Dzieci od 5 marca w Chorzowie działać będzie bezpłatny Klub Malucha. Rodzice będą mogli zostawiać tu pociechy dwa razy w tygodniu aż na cztery godziny dziennie.

Klub Malucha będzie czynny w czwartki i piątki od godz. 9.30 do 13.30. - Pod opieką koordynatorki chcemy z maluchami ćwiczyć, malować, uczyć się i dobrze bawić - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. aktywizacji społecznej.

Dodaje, że Klub służył będzie rodzicom, którzy nie mają z kim zostawić dzieci, by spokojnie załatwić sprawy urzędowe, wyjść do lekarza czy na zakupy. - Poza stałymi spotkaniami w ramach akademii organizować będziemy różne atrakcje dla najmłodszych. Na pewno drugą edycję festiwalu baniek mydlanych czy chorzowskich podchodów - mówi Sekuła.

Klub Malucha funkcjonować będzie w siedzibie Chorzowskiej Strefy Wolontariatu przy ul. Powstańców 70/3. - Ma być miejscem poznawania pierwszych przyjaciół, gdzie dzieci uczą się jak pracować w grupie, zanim pójdą do szkoły - mówi Natalia Mieszczanin, która będzie koordynować działania klubu.

Więcej informacji pod nr tel. 660 430 864 lub oraz na stronie www.strefa.chorzow.eu.

Kategoria: Wiadomości