Powstały nowe parki rekreacyjne w Tychach

czwartek 19 listopada 2015
 • Czworonogi i ich właściwiele mają w Tychach przygotowany specjalnie dla nich park (fot. foter.com)
  Czworonogi i ich właściwiele mają w Tychach przygotowany specjalnie dla nich park (fot. foter.com)
 • Czworonogi i ich właściwiele mają w Tychach przygotowany specjalnie dla nich park (fot. mat. prasowe)
  Czworonogi i ich właściwiele mają w Tychach przygotowany specjalnie dla nich park (fot. mat. prasowe)
 • W Parku Jaworek postawiono skatepark (fot. mat. prasowe)
  W Parku Jaworek postawiono skatepark (fot. mat. prasowe)
 • W Parku Jaworek postawiono skatepark (fot. mat. prasowe)
  W Parku Jaworek postawiono skatepark (fot. mat. prasowe)
Nie chodzi o zwykłe parki z ławeczkami i alejkami spacerowymi. Jeden z nich to… „Psi Park”, a drugi – wyremontowany Skatepark dla amatorów wyczynowej jazdy np. na deskorolkach.

– O potrzebie powstania parku dla psów w Tychach mówiło się od dawna. Po licznych spotkaniach, konsultacjach (także z psimi behawiorystami) udało się stworzyć przestrzeń przyjazną nie tylko dla zwierząt, ale i ich właścicieli – mówi Ewa Grudniok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Tychach.  
W psim parku zlokalizowanym na osiedlu B przy ul. Hlonda znajdziemy pochylnie, przeszkody do ćwiczeń dla psów oraz rozległy, ogrodzony wybieg. Są też ławki oraz wiata – dla wygody właścicieli czworonogów. W sumie ogrodzona powierzchnia psiego parku wynosi 2000 m2 . Park kosztował ponad 180 tys. zł, jest jednym z elementów realizowanej w ubiegłym roku w mieście kampanii „Skupmy się na sprawie”, za pomocą której przypominano mieszkańcom miasta o obowiązku sprzątania po swoim psie.
To nie wszystkie nowości w Tychach. Od kilku dni swoją przestrzeń do ćwiczeń mają także wielbiciele szybkiej i wyczynowej jazdy na deskorolkach, rolkach czy rowerach. –Skatepark zlokalizowany jest w Parku Jaworek przy ul. Jaśkowickiej. Można tam poszaleć na poręczach, grindboxach, spinie, fali, bank rampie i wielu innych urządzeniach. Inwestycja kosztowała ponad 425 tys. zł.

Kategoria: Aktywna rekreacja