Zaczyna się budowa wodnego placu zabaw

czwartek 18 lutego 2016
  • W wakacje będzie można bawić się na Wodnym Placu Zabaw w Będzinie (fot. mat. organizatora)
    W wakacje będzie można bawić się na Wodnym Placu Zabaw w Będzinie (fot. mat. organizatora)
Przy Strefie Aktywności Rodzinnej w parku na osiedlu Warpie w Będzinie powstanie Wodny Plac Zabaw. Prace budowlane zaczną się w ciągu najbliższych tygodni.

Urząd Miejski w Będzinie właśnie podpisał umowę z firmą, która zaprojektuje i zbuduje Wodny Plac Zabaw. Atrakcja ma zajmować 300 metrów kwadratowych i kształtem nawiązywać do logo Będzina. Na razie nie wiadomo dokładnie, jakie urządzenia zamontowane zostaną na placu. Znajdzie się jednak na pewno miejsce na tzw. nogomyjki czyli brodziki. Nie zapomniano też o zapleczu sanitarnym ze stanowiskiem do przewijania dzieci. Wieczorem plac będzie podświetlony. Dzieci będą mogły korzystać z atrakcji już w lipcu.

Wodny Plac Zabaw w Będzinie będzie pierwszym takim kompleksem w Zagłębiu. Dotychczas w województwie śląskim powstała tylko jedna tego rodzaju atrakcja, na tyskich Paprocanach, a na jej terenie znajdują się fontanny, tęcza wodna i tryskające wodą kwiaty. Do budowy podobnej atrakcji w Parku Leśnym w Dolinie Trzech Stawów przymierzają się Katowice.

Kategoria: Aktywna rekreacja