Vloger zebrał 300 tys. zł na Rehabilitacyjny Plac Zdrowia i Zabawy

wtorek 7 czerwca 2016
  • Fundusze na Plac Zdrowia i Zabawy zebrano w ramach akcji "Rezimy Dobrem" (fot. mat. prasowe)
    Fundusze na Plac Zdrowia i Zabawy zebrano w ramach akcji "Rezimy Dobrem" (fot. mat. prasowe)
Mali pacjenci Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach już w tym roku będą korzystać z Rehabilitacyjnego Placu Zdrowia i Zabawy. Służąca rozrywce i terapii atrakcja powstanie dzięki akcji zorganizowanej przez ReZigiusza, jednego z najpopularniejszych vlogerów w Polsce.

ReZigiusz to internetowy pseudonim Remigiusza Wierzgonia, dziewiętnastolatka z Wodzisławia Śląskiego, który w serwisie Youtube.com prowadzi popularny wideoblog. Kanał z jego filmikami ma ponad 2 mln fanów. Właśnie do nich z okazji Dnia Dziecka ReZigiusz zaapelował o udział w wymyślonej przez siebie akcji „Rezimy Dobrem”. Aby ją wesprzeć, wystarczyło kupić koszulkę lub silikonową bransoletkę z limitowanej edycji.

Do akcji przyłączyli się m.in. Martyna Wojciechowska, Rafał Sonik oraz popularni blogerzy, ale przede wszystkim - widzowie ReZigiusza. W ciągu doby kupili gadżety za 304 755 zł. Po odjęciu podatku cała kwota zostanie przeznaczona na budowę Rehabilitacyjnego Placu Zdrowia i Zabawy. Formalności związane z inwestycją rozpoczną się natychmiast i jeszcze w tym roku mali pacjenci będą mogli korzystać z nowej atrakcji.

Kategoria: Wiadomości