Nowy żłobek już otwarty

niedziela 4 września 2016
  • Nowy żłobek w Dąbrowie Górniczej zapewnia opiekę 120 dzieciom (fot. mat. prasowe)
    Nowy żłobek w Dąbrowie Górniczej zapewnia opiekę 120 dzieciom (fot. mat. prasowe)
1 września otwarta została nowa filia Żłobka Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Placówka zapewni opiekę 120 maluchom.

Żłobek powstał w budynku przy ul. Mireckiego 28, w którym kiedyś mieścił się Zespół Szkół Specjalnych nr 5. Jego przebudowa zaczęła się prawie półtora roku temu i kosztowała 4 mln zł. Teraz na parterze znajdują się pomieszczenia dla trzech grup dzieci, z których dwie będą liczyć po 24 maluchów, a jedna 16. Każda z sal ma bezpośrednie wyjście na taras. Znajdują się też tutaj jadalnia, sypialnia, łazienka i szatnia. Na parterze zlokalizowano również pokoje administracyjne oraz miejsce, gdzie obsługiwany będzie catering. Na piętrze znajdą opiekę także trzy grupy maluchów (dwie po 16 dzieci i jedna 24).

Wokół gmachu pojawiły się dwa place zabaw. Wykonawcą inwestycji jest dąbrowska firma A. Piaskowski i Spółka.

Po otwarciu nowej filii Żłobek Miejski dysponuje w sumie 292 miejscami. W siedzibie żłobka przy ul. Jaworowej są 144 miejsca, a w filii nr 1 przy ul. Tysiąclecia - 28 miejsc.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy