Bumerang zaproponuje ciekawe zajęcia

wtorek 20 grudnia 2016
  • Centrum Dzieci i Młodzieży Bumerang działać będzie w budynku CH Forum (fot. foter.com)
    Centrum Dzieci i Młodzieży Bumerang działać będzie w budynku CH Forum (fot. foter.com)
Centrum Dzieci i Młodzieży Bumerang zostanie otwarte 21 grudnia w centrum handlowym forum w Gliwicach. Młodzi mieszkańcy dzielnicy Zatorze będą mieli swoje miejsce, w którym odpoczną i spędzą czas na ciekawych zajęciach.

Stowarzyszenie GTW, pomysłodawca projektu, prowadzi w Zatorzu placówkę wsparcia dziennego. Działający w niej streetworkerzy wychodzą na ulice i podwórka, docierając do młodych ludzi i zapraszając ich do wspólnego spędzania czasu. Organizują warsztaty, zajęcia sportowe, razem odwiedzają ciekawe miejsca. Do tej pory brakowało im jednak stałego adresu, pod którym młodzi ludzie będą mogli nawiązać znajomości albo nauczyć się czegoś nowego. - Podążając za naszymi podopiecznymi, spontanicznie utworzyliśmy w Forum pierwszą grupę, która regularnie spotyka się i pracuje. Każdy miesiąc to inny temat, na którym się skupiamy: są to np. czytelnictwo, nauka języków, sport. Spotykamy też przedstawicieli różnych zawodów, żeby inspirować się do planowania przyszłości, bierzemy udział w wydarzeniach kulturalnych, podróżujemy, uczymy się umiejętności przydatnych w życiu codziennym - mówi Agnieszka Gabriel ze Stowarzyszenia GTW.

Otwarcie Centrum Dzieci i Młodzieży Bumerang zaplanowane jest na 21 grudnia na godz. 18. w centrum handlowym przy ul. Lipowej 1 (na I piętrze). Centrum będzie dostępne dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas ciekawie.

Kategoria: Warsztaty