Szpital będzie miał Strefę Rodzica

czwartek 21 listopada 2013
  • Wizualizacja powstającego w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach kącika dla dzieci i rodziców (fot. materiały prasowe)
    Wizualizacja powstającego w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach kącika dla dzieci i rodziców (fot. materiały prasowe)
  • Tak obecnie wygląda kącik, w którym rodzice mogą odpocząć (fot. materiały prasowe)
    Tak obecnie wygląda kącik, w którym rodzice mogą odpocząć (fot. materiały prasowe)
  • Aktorka Agnieszka Grochowska jest ambasadorką programu Strefa Rodzica (fot. Andrzej Piasecki Foksal Web Studio)
    Aktorka Agnieszka Grochowska jest ambasadorką programu Strefa Rodzica (fot. Andrzej Piasecki Foksal Web Studio)
W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach powstanie pokój socjalny dla rodziców i specjalne kąciki zabaw dla dzieci.

Wszystko za sprawą ogólnopolskiego programu społecznego Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom, którego celem jest poprawianie w szpitalach warunków, w jakich spędzają czas rodzice towarzyszący choremu dziecku. Ambasadorką przedsięwzięcia jest aktorka Agnieszka Grochowska.
Katowicka Strefa Rodzica powstanie na oddziale chirurgii i urologii. Oddziałowa kuchnia zamieni się w wygodny pokój socjalny dla rodziców, powstaną też kolorowe kąciki, z których będą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Kupione zostaną składane łóżka dla rodziców, chcących spędzić noc na oddziale. Wszystko ma być gotowe w połowie grudnia.
- Bardzo mnie cieszy, że zauważono, jak istotna dla samopoczucia dzieci przebywających w szpitalu jest obecność ich rodziców. Dotyczy to zwłaszcza oddziału takiego jak chirurgia i urologia, gdzie najmłodsi pacjenci potrzebują wsparcia oraz bliskości swoich opiekunów niemal przez cały czas. Dlatego z radością przyjęłam wiadomość o utworzeniu Strefy Rodzica w naszym szpitalu - mówi Barbara Wawrzeńczyk-Anders, dyrektor szpitala.
Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka to jeden z największych szpitali dziecięcych w Polsce. Trafiają do niego dzieci z województwa śląskiego oraz regionów sąsiadujących. Na samym oddziale Chirurgii i Urologii hospitalizuje się rocznie około 3 tys. dzieci.

Kategoria: Wiadomości