Położna na medal pracuje w Dąbrowie Górniczej

wtorek 21 marca 2017
  • Wybrano najlepsze położne ogólnopolskie i wojewódzkie (fot. mat. prasowe)
    Wybrano najlepsze położne ogólnopolskie i wojewódzkie (fot. mat. prasowe)
W ramach konkursu „Położna na medal” już po raz trzeci nagrodzono najlepsze położne z całej Polski. W województwie śląskim tytuł ten przypadł Danucie Przybyłko z Dąbrowy Górniczej.

Danuta Przybyłko od 35 lat pracuje jako położna środowiskowo-rodzinna. Obecnie jest zatrudniona w NZOZ Centrum - Twoja Poradnia w Dąbrowie Górniczej. - Zawsze chciałam być blisko ludzi i w mojej pracy jestem blisko kobiet w szczególnym okresie ich życia, w ciąży i połogu. Cieszy że mogę być dla nich, doradzać i pomagać - mówi najlepsza położna województwa śląskiego.
Do konkursu zgłoszono 324 kandydatki, na które pacjentki oddały łącznie 63 670 głosów. Tytuł zwyciężczyni odebrała Anna Sapiejewska z Radzymina, która zdobyła 3 655 głosów.

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii „Położna na Medal” jest Akademia Malucha Alantan, propagująca zdrowy i bezpieczny styl życia wśród rodzin. Partnerami trzeciej edycji konkursu były: Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni. Od 1 kwietnia za pośrednictwem strony www.poloznanamedal2017.pl będzie można zgłaszać położne do czwartej edycji konkursu „Położna na Medal”.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Body Worlds to wystawy, które budzą kontrowersje na całym świecie (fot. Ewelina Zielińska)

Słyszeliście już o budzącej kontrowersje na całym świecie wystawie Body Worlds Vital? Co zrobić, gdy dziecko widząc plakat prosi by na nią pójść? Czy oglądanie spreparowanych ludzkich zwłok to rozrywka dla każdego i czy naprawdę można się tam czegoś nauczyć? Postanowiliśmy to sprawdzić osobiście!

Body Worlds - kontrowersyjna wystawa oczami dziecka