Sala z Sercem jest niebieska

niedziela 9 kwietnia 2017
  • Salę z Sercem odmalowali nauczyciele i rodzice podopiecznych Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola "Wesołe Słonczka" (fot. mat. prasowe)
    Salę z Sercem odmalowali nauczyciele i rodzice podopiecznych Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola "Wesołe Słonczka" (fot. mat. prasowe)
W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach zakończył się remont Sali z Sercem, w której organizowane są imprezy dla małych pacjentów szpitala. Sala pomalowana została na niebiesko, by zwrócić uwagę na problem izolacji pacjentów z autyzmem.

Sala z Sercem to miejsce, w którym odbywają się m.in. przedstawienia, koncerty i inne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe dla małych pacjentów GCZD. Na pomysł, by ją odmalować wpadli pracownicy Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola „Wesołe Słoneczka” z oddziałami integracyjnymi w Katowicach.

- Dlaczego na niebiesko? Niebieski to kolor nadziei, ale także kolor solidarności z osobami z autyzmem. Akcją, przeprowadzoną w największym szpitalu dziecięcym w regionie, chcieliśmy uwrażliwić społeczeństwo na problemy, z jakim się spotykają osoby z autyzmem - wyjaśnia Marta Ir, dyrektor NSPiP „Wesołe Słoneczka”.

Malowanie Sali z Sercem wykonali nauczyciele i rodzice podopiecznych „Wesołych Słoneczek”. W pomieszczeniu odnowiono sufit i ściany, które są teraz w kolorach białym i niebieskim. Na ścianach pojawiły się również bajkowe niebieskie drzewa. Sala pełna jest niebieskich serc, które nawiązują do logotypu GCZD.

Kategoria: Wiadomości