Nowy semestr w Klubie Malucha jeszcze ciekawszy

środa 21 lutego 2018
  • Klub Malucha działa od 2015 roku zapewniając rozrywkę najmłodszym mieszkańcom Chorzowa (fot. Centrum Integracji Międzypokoleniowej)
    Klub Malucha działa od 2015 roku zapewniając rozrywkę najmłodszym mieszkańcom Chorzowa (fot. Centrum Integracji Międzypokoleniowej)
Rozpoczął się nowy semestr w Klubie Malucha, prowadzonym przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie. Znana i lubiana formuła zajęć dla dzieci została dodatkowo urozmaicona.

Celem zajęć w Klubie Malucha, które odbywają się przy ul. Floriańskiej 24a, jest wspomaganie poprzez zabawę wszechstronnego rozwoju dziecka, przygotowywanie go do samodzielności i uspołecznianie. Dlatego zajęcia są bardzo zróżnicowane: od gier i zabaw ruchowych, warsztatów rodzinnych po zajęcia teatralne. W nowym semestrze pojawią się również nowości, takie jak m.in. zabawy umuzykalniające, ćwiczenia kreatywne, a także skierowane do rodziców spotkania tematyczne, pogłębiające ich wiedzę z zakresu rozwoju i wychowania małego dziecka. - Jesteśmy zadowoleni z tego, w jaki sposób Klub Malucha funkcjonował dotychczas, ale wraz z nowym semestrem chcemy uatrakcyjnić jego ofertę. Zmiany z pewnością przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, tym bardziej, że nie rezygnujemy z żadnych zajęć, które cieszyły się zainteresowaniem, a jedynie wprowadzamy kolejne - mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej.

Zajęcia w Klubie Malucha odbywać się będą od poniedziałku do piątku. W ramach porannych spotkań organizowany jest cykl zatytułowany „Razem poznajemy świat - mali odkrywcy”, zdominowany przez zabawy ruchowe, plastyczne oraz muzyczne, wspomagające rozwój dzieci i przygotowując je do dalszej edukacji oraz pobytu w przedszkolu. Popołudniami organizatorzy zapraszają z kolei na zajęcia tematyczne.

Harmonogram zajęć dostępny jest na stronie www.centrum.chorzow.eu oraz w siedzibie CIM. Udział w zajęciach jest bezpłatny dla wszystkich rodzin mieszkających lub pracujących na terenie Chorzowa. Zapisy odbywają się bezpośrednio przed wybranymi zajęciami.

Kategoria: Wiadomości