Powstanie nowy żłobek w Sosnowcu – będzie największy w mieście

piątek 1 marca 2019
  • Żłobek, przy ul. Suchej 23, przyjmie 100 dzieci już w styczniu 2020 roku (fot. mat. UM Sosnowiec)
    Żłobek, przy ul. Suchej 23, przyjmie 100 dzieci już w styczniu 2020 roku (fot. mat. UM Sosnowiec)
Do nowego żłobka w Sosnowcu dostanie się 100 dzieci. Całkowity koszty inwestycji to 4,5 mln zł z czego 2,2 mln zł będzie pochodzić z funduszu programu „Maluch+”. Placówka będzie uruchomiona w styczniu 2020 roku.

Żłobek będzie mieścił się w budynku przy ul. Suchej 23, w którym wcześniej znajdowała się placówka opiekuńczo-wychowawcza. Miasto z programu „Maluch+” otrzymało 2,2 mln zł. Pozostałe środki będą pochodziły z budżetu Sosnowca. - Postępowanie przetargowe powinno ruszyć w najbliższych dniach, aby od stycznia 2020 roku kolejny oddział Żłobka Miejskiego w Sosnowcu mógł działać – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nowe łazienki, sale, winda dla niepełnosprawnych

Najważniejsze prace będą skupiały się na dostosowaniu obiektu do potrzeb małych dzieci. - Przebudowane zostaną sanitariaty, sale, wybudujemy windę poprawiając dostępność dla osób niepełnosprawnych, zagospodarujemy teren przed żłobkiem, gdzie powstanie m.in. strefa zabaw i parking – wylicza Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

446 miejsc w miejskich żłobach od 2020 roku

Miasto Sosnowiec wspiera swoją działalnością rodziny, umożliwiając powrót do pracy młodym rodzicom. Na koniec 2015 roku ze żłobka miejskiego mogło skorzystać 240 dzieci. W 2018 roku liczba wzrosła do 331, a w styczniu ma osiągnąć liczbę 446 przyjętych maluszków. To wszystko dzięki nowej inwestycji oraz zwiększeniu miejsc (od września 2019 z dotacji „Maluch+) w oddziale przy ul. Czołgistów. Ale to nie wszystko -  zwiększyliśmy z 5 do 10 godzin limit czasowy przebywania dzieci w Klubiku Dziecięcym, a wkrótce w centrum miasta otwieramy kolejny. W sumie będziemy mieli 446 miejsc w żłobku miejskim i 32 miejsca w dwóch klubikach dziecięcych – mówi prezydent Chęciński. W Sosnowcu również pobyt w prywatnych żłobkach jest tańszy. Miasto współfinansuje go kwotą 500 zł. Miejsc w prywatnych placówkach jest ponad 500.

Kategoria: Wiadomości