Majówka na dzikim zachodzie w Kolejkowie

wtorek 30 kwietnia 2019
  • Kolejkowo to największa w Polsce makieta kolejowa (fot. mat. organizatora)
    Kolejkowo to największa w Polsce makieta kolejowa (fot. mat. organizatora)
  •  Na makiecie powstało miasteczko westernowe „Dzikie Gliwice” (fot. mat. organizatora)
    Na makiecie powstało miasteczko westernowe „Dzikie Gliwice” (fot. mat. organizatora)
  • Kolejkowo jest czynne 365 dni w roku (fot. mat. organizatora)
    Kolejkowo jest czynne 365 dni w roku (fot. mat. organizatora)
Majówka to czas wyczekiwany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Jest to dobra okazja by wyjechać na krótki urlop lub spędzić czas z bliskimi. Kolejkowo zabierze Was w niezwykłą podróż do świata beztroski i dziecięcych marzeń.

Kolejkowo to największa w Polsce makieta kolejowa, na której znajdują się charakterystyczne dla całego Śląska budynki i budowle m. in. dworzec kolejowy w Gliwicach, gliwicki ratusz oraz Nikiszowiec. Wśród 3200 figurek odnaleźć można przedstawicieli różnych zawodów oraz zwierzęta, których nie zobaczymy na co dzień. Po 460 metrach torowiska podróżuje 12 pociągów, składających się łącznie z 58 wagonów. W miniaturowym świecie nie brakuje również dobrego humoru, który jest cechą codziennego życia mieszkańców Kolejkowa.

Dziki zachód w Gliwicach

Tylko w Kolejkowie można zobaczyć Gliwice w dzikim wydaniu. Na makiecie powstało miasteczko westernowe „Dzikie Gliwice”, gdzie życie toczy się jak na dzikim zachodzie. Oprócz typowych dla westernów saloonu, szeryfa i Indian, możemy również znaleźć scenkę z braćmi Wright przy budowie pierwszego na świecie samolotu. Dodatkowo można wyruszyć w rejs statkiem “Western River” po Missisipi.

Niezwykłe warsztaty modelarskie

Najmłodsi (od 4 do 12 lat) mogą spróbować swoich sił w modelarstwie. Pod okiem doświadczonych modelarzy, poznają podstawy tworzenia własnych miniatur. Na stanowiskach dzieci znajdą wszystkie potrzebne przedmioty, by stworzyć swój miniaturowy świat. Po ukończonych zajęciach każdy uczestnik otrzyma Dyplom Modelarza i zabierze swoją pracę do domu. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę i niedzielę o trzech różnych godz.: 12, 14 oraz 16. Koszt zajęć to 10 zł. Warsztaty trwają od 40 do 60 minut. Obowiązują zapisy pod numerem 880 006 001 lub w kasie Kolejkowa.

Świat kolejek 365 dni w roku

Kolejkowo znaleźć można w Centrum Handlowym Europa Centralna, przy ul. Pszczyńskiej 315 w Gliwicach. Czynne jest 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także w niedzielę i święta. Bilet wstępu kosztuje 19 zł – normalny i 15 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci do 3. roku życia zwiedzają makietę bezpłatnie.

Kategoria: Zwiedzanie