Wakacyjna przygoda w miniaturowym świecie

czwartek 1 sierpnia 2019
  • Na 900 m kw. wystawy zobaczymy Śląsk pomniejszony 25 razy, m.in. gliwicki dworzec (fot. mat. organizatora)
    Na 900 m kw. wystawy zobaczymy Śląsk pomniejszony 25 razy, m.in. gliwicki dworzec (fot. mat. organizatora)
  • W Kolejkowie, w każdą niedzielę o godz. 12, 14 i 16, odbywają się warsztaty modelarskie dla dzieci (fot. mat. organizatora)
    W Kolejkowie, w każdą niedzielę o godz. 12, 14 i 16, odbywają się warsztaty modelarskie dla dzieci (fot. mat. organizatora)
  • Kolejkowo Gliwice mieści się w CH Europa Centralna, przy ul. Pszczyńskiej 315 (fot. mat. organizatora)
    Kolejkowo Gliwice mieści się w CH Europa Centralna, przy ul. Pszczyńskiej 315 (fot. mat. organizatora)
Dzieciństwo to okres poznawania świata i przeżywania wielu przygód. Spragnione rozrywki dzieci, chętnie korzystają z wolnego czasu podczas wakacji i wspólnie z rodzicami poznają nowe miejsca. Kolejkowo zabierze Was w niesamowitą podróż po cudownym świecie w miniaturze.

W Kolejkowie Gliwice można udać się na kilkugodzinną wyprawę po najciekawszych miejscach województwa śląskiego.

Śląsk na wyciągnięcie ręki

Na 900 m kw. wystawy zobaczymy m.in. Nikiszowiec, Hutę Pokój w Rudzie Śląskiej, Kopalnie Węgla Kamiennego Szombierki czy gliwicki ratusz. Trwają prace nad ukończeniem nowej części makiety, która przedstawiać będzie Zamek w Będzinie. Na makiecie można znaleźć figurki, które tworzą dziesiątki inscenizacji nawiązujących do wydarzeń i tradycji związanych ze Śląskiem.

Zbuduj swój własny miniaturowy świat

Dzieci (w wieku 4-12 lat) mogą wziąć udział w warsztatach modelarskich, które odbywają się w każdą niedzielę o godz. 12, 14 oraz 16 . Młodzi modelarze uczą się technik malowania, wycinania, klejenia, kreatywnego zastosowania różnych materiałów oraz myślenia przestrzennego. Każde dziecko ma zapewnione miejsce pracy wyposażone w akcesoria i materiały potrzebne do stworzenia własnych projektów. Zajęcia trwają godzinę, a każdy uczestnik nagradzany jest Dyplomem Młodego Modelarza. Koszt zajęć to 10 zł. Zapisy przyjmowane są pod numerem: 880 006 001 lub w kasie Kolejkowa.

Kolejkowo znajduje się w CH Europa Centralna, przy ul. Pszczyńskiej 315 w Gliwicach oraz na Dworcu Świebodzkim, przy ul. Orląt Lwowskim 20B we Wrocławiu. Czynne jest 365 dni w roku, w godz. 10-18.

 

Kategoria: Warsztaty