#zostanwdomu z Happy Choir [WIDEO]

czwartek 19 marca 2020
  • Zespół Happy Choir to uczniowie z Dąbrowy Górniczej (fot. mat. youtube.pl)
    Zespół Happy Choir to uczniowie z Dąbrowy Górniczej (fot. mat. youtube.pl)
Uczniowie z Dąbrowy Górniczej śpiewająco przyłączyli się do akcji #zostanwdomu. W jeden dzień we własnych domach nagrali teledysk promujący tą inicjatywę. Dzięki nim hit Męskiego Grania „Początek” nabrał nowego znaczenia.

Zespół Happy Choir to uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej i Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej. Bazą ich najnowszej piosenki był cover nagrany w czerwcu 2018 roku. W pierwszej wersji uczniowie śpiewali z radością chodząc po ulicach. Teraz tekst refrenu - „Ja nie chcę iść pod wiatr” nabrał nowego znaczenia.

#zostanwdomu

W teledysku widzimy uczniów zostających w domu, spędzających czas na zabawie, śpiewie, porządkach czy też nauce. W ten sposób chcą zwrócić uwagę jak istotne jest wzięcie odpowiedzialności za zdrowie swoje i najbliższych. Młodzi wokaliści udowadniają, że pomimo tego iż zostali w domu można tworzyć wspólnie, działać razem online. Nagranie powstało w jeden dzień, a wszystko dzięki pomocy rodziców, rodzeństwa, nauczycieli oraz absolwentów szkoły, takich jak Kasjan Cieśla – półfinalista tegorocznej edycji The Voice of Poland.

Przyłącz się do akcji

- Domowy teledysk jest dowodem, że szkoła nie kończy się w jej budynku. Ogromnie pragniemy, żeby nasza idea dotarła do jak najszerszego grona odbiorców, tych młodych, aby czuli istotę pozostania w domu, tych starszych aby wiedzieli, że wspólnie chcemy się o nich troszczyć, do szkół aby uwierzyły w moc edukacji na odległość. Tym samym chcemy zaprosić wszystkich do naszej akcji - mówi Aleksandra Jabłońska-Błokowska nauczycielka muzyki w Prywatnej Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Dąbrowie Górniczej. Do 22 marca możecie wysyłać (sami, z klasą, szkołą, organizacją) na maila -  przerywnikdg@gmail.com, krótki film, w którym śpiewacie „Początek” spędzając czas w domu. Z nagrań powstanie wersja ogólnopolska.

 

Kategoria: Wiadomości