Myśl o tym, co lepsze, będzie dobrze!

czwartek 25 czerwca 2020
  • fot. mat. LudzkiRodzic.pl
    fot. mat. LudzkiRodzic.pl
Kiedy zwracasz się do kogoś o wsparcie, często słyszysz, że masz myśleć pozytywnie, przyciągać to, co dobre. Jednak gdy jest Ci bardzo smutno, przytłacza Cię rzeczywistość, trudno wcielić te słowa w czyny. Jak sobie wtedy radzić? Pomoże historia o ptasim gnieździe.

Pozytywne myślenie jest trudne, zwłaszcza kiedy znajdujemy się w przysłowiowym dołku. Jest jednak „ale”, które pomoże odpłynąć złym myślom.

Dziecięca mądrość

- Dorośli często projektują różne scenariusze, powtarzają sobie w myślach zdania, które nie są wspierające. Nie pozwalają przepływać myślom swobodnie, nie skupiają się na swoich uczuciach. Nie zawsze musi tak być, wystarczy przyjrzeć się dzieciom – mówi Wioletta Przenniak-Cołta, autorka projektu Ludzki Rodzic, instruktor w Szkole Rodzenia Miś Kuleczka. Przytacza również ciekawą historię.

Pozytywne myślenie

- Obserwowałam ptasie gniazdo, a kiedy pewien człowiek coś w nim poprawił, miałam obawy, czy ptaki jeszcze wrócą. Kiedy na głos wyraziłam swoje wątpliwości, mój mały towarzysz powiedział do mnie: "wiatr wywieje zapach człowieka i wrócą ptaszki, zobaczysz!" "Tak myślisz? Nie jestem pewna" - odparłam ze smutkiem w głosie. "Mamo, myślmy o tym, co lepsze, może tak właśnie będzie!" Rano nastąpiło „to lepsze”, ptaki wróciły do gniazda. Ta  historia pokazuje, że warto nie roztrząsać pewnych spraw, skupić się na pozytywnym myśleniu i iść do przodu - zapewnia Wioletta Przenniak-Cołta.

Pomocne konsultacje

Jeżeli zamartwiacie się, nie potraficie myśleć o czymś lepszym i chcielibyście popracować nad zmianą swoich wewnętrznych dialogów możecie zapisać się na konsultacje z coachem ACC – Wiolettą Przenniak-Cołta. Zapisy przyjmowane są mailowo: kontakt@ludzkirodzic.pl lub telefoniczne: 601 55 89 53.

 

Kategoria: Porady ekspertów