Na Śląsku powstanie pierwszy ośrodek preadopcyjny

niedziela 6 września 2020
  • fot. mat. Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo
    fot. mat. Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo
Co roku w szpitalach, oknach życia porzucanych jest około 800 noworodków. Dla ich dalszego rozwoju istotne są pierwsze miesiące życia. Dlatego tak ważne jest, aby czekając na adopcję zostały otoczone ciepłem i miłością. Odnajdą to w nowym „domu”, który powstanie na Śląsku.

Radni miasta Tychy wsparli Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, przekazując na bardzo korzystnych warunkach tzw. dworek w Jaroszowicach. W budynku powstanie ośrodek preadopcyjny dedykowany maluchom pozostawionym w oknach życia lub w szpitalach. Będzie to jedyny taki ośrodek w województwie śląskim, a trzeci w Polsce.

Generalny remont

„Przed nami duże wyzwanie - remont całego budynku, prosimy trzymajcie za nasze działania kciuki. A kiedy skończymy, Waszym oczom ukaże się śliczny, kolorowy, pełen zapachów, rozwieszonych hamaków i bujanych foteli Dom dedykowany noworodkom i niemowlętom bardzo skrzywdzonym przez los – czytamy na profilu społecznościowym Fundacji Świetlikowo.

Poszukiwani wolontariusze do przytulania

W ośrodku będą przebywały małe dzieci, do czasu uregulowania ich statusu prawego, ewentualnej adopcji. „Dom” maluchów będzie miejscem pełnym miłości i ciepła. Dlatego Fundacja, już dziś zaprasza chętnych wolontariuszy do przytulania niemowląt.

Remont ośrodka można wesprzeć darowizną, odpisem 1% podatku lub udziałem w akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

Kategoria: Wiadomości