Przyłącz się do akcji #uśmiechpodajdalej

środa 30 września 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Zbliża się Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji Fundacja „Dr Clown” zorganizowała wielki „Tydzień Uśmiechu”. Finałem akcji będzie przekazanie zabawek na oddziały pediatryczne w całej Polsce m.in. w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej i Czeladzi. To również konkurs, w którym do wygrania są zabawki o łącznej wartości 120 tysięcy zł.

Fundacja „Dr Clown” na co dzień prowadzi unikalny program „terapii śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych. Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje z kolorowymi noskami na twarzach niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia małych pacjentów. Podczas „Tygodnia Uśmiechu” (do 2 października) fundacja na swoim profilu będzie edukować i przedstawiać korzyści śmiechoterapii. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych m.in. teatrzyku kukiełkowego.

Akcja #uśmiechpodajdalej

2 października to Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji fundacja chce zwrócić uwagę na dobroczynne właściwości uśmiechu. A tych jest bardzo wiele, od dotleniania i wzmacniania odporności, przez poprawę koncentracji i kreatywności, po poprawę samopoczucia i wzmacnianie więzi międzyludzkich. Umieszczając swoje uśmiechnięte zdjęcie w mediach społecznościowych z tagiem #uśmiechpodajdalej możemy podzielić się pozytywną energią z innymi.

Wielki finał

„Tydzień Uśmiechu” zakończy przekazanie klocków na 73 oddziały pediatryczne w całej Polsce, w tym do szpitali w Sosnowcu, Czeladzi i Dąbrowie Górniczej. Ponadto 1 października wolontariusze Fundacji „Dr Clown” będą jeździć bajecznie ozdobionym busem i rozdawać uśmiechy na przystankach autobusowych w całym Sosnowcu.

Konkurs dla placówek

Do wygrania będzie 100 zestawów z zabawkami dla najmłodszych o łącznej wartości 120 tys zł. Konkurs rozpocznie się 2 października, a zgłoszenia będą przyjmowane do 14 października. Uczestnikami konkursu mogą być organizacja pozarządowe (fundacja, stowarzyszenie) oraz jednostka samorządu terytorialnego (np. ośrodek pomocy społecznej, szkoła). Szczegóły znajdziecie tutaj

Wirtualna „terapia śmiechem” w czasie Covid-19

Z powodu pandemii wizyty wolontariuszy zostały wstrzymane do odwołania w całej Polsce. Jednak „terapia śmiechem” kontynuowana jest nadal – wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych #wirtualnaterapiaśmiechem oraz na stronie. Rodzice mają również możliwość umawiania dzieci na indywidualne wizyty online z Doktorami Clownami w ramach Śmiechofonu.

Kategoria: Wiadomości