Będzie nowy aquapark na Śląsku

czwartek 13 lutego 2014
  • Powstanie nowa atrakcja dla całych rodzin (fot. materiały prasowe)
    Powstanie nowa atrakcja dla całych rodzin (fot. materiały prasowe)
W Tychach, obok Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany, powstanie nowa atrakcja - olbrzymi aquapark, z mnóstwem zjeżdżalni, wodospadów, sztucznych fal i gejzerów. Wydział budownictwa Urzędu Miasta, wydał właśnie stosowne pozwolenie.

Budowa, która będzie kosztowała blisko sto milionów zł będzie trwała dwa lata, a ma rozpocząć się pod koniec tego roku. Jest jednak, na co czekać. Ma to być obiekt przeznaczony dla całych rodzin: dzieci, młodzieży, dorosłych, a także osób starszych. Każdy ma znaleźć atrakcje zgodne z własnymi upodobaniami, a część z nich, jak zapewnia Andrzej Dziuba, prezydent Tychów, będzie sporym zaskoczeniem. Do największych atrakcji będzie należało Edukatorium, czyli jak to określili projektanci  „małe centrum Kopernika”. Będzie oczywiście szereg zjeżdżalni o różnej długości, strefa basenów rekreacyjnych ze sztucznymi falami, gejzerami, wodospadem, a także zewnętrzny basen czynny cały rok.

Tyski aquapark zostanie podzielony na strefy basenowo-sportową, rekreacyjną, saunową, wellness, fitness, edukacyjną i gastronomiczną. O tym jak będą wyglądały, jakie kolory zostaną zastosowane, jakie będzie wyposażenie i roślinność stanowiąca wystrój, dowiemy się dopiero za ok. cztery miesiące, kiedy to zakończy się etap projektowania. Wszystko, co będzie działo się w Aquaparku, będzie można śledzić na stronie www.parkwodnytychy.pl, która ma zostać wkrótce uruchomiona. Tam też zostanie ogłoszony konkurs na nazwę parku.

Park wodny w Tychach ma być inwestycją opłacalną i tańszą w utrzymaniu, ponieważ energia tu wykorzystywana do wytwarzania ciepła i prądu będzie za darmo. Do ich produkcji bowiem wykorzystywany będzie biogaz powstający w Oczyszczalni Ścieków w Tychach.

 

 

Kategoria: Wiadomości