Gumisiowa pomidorowa w Starej Piekarni

czwartek 8 sierpnia 2013
  • Restauracja Stara Piekarnia zachwyca wystrojem, smakiem i podejściem do dzieci (fot. archiwum restauracji)
    Restauracja Stara Piekarnia zachwyca wystrojem, smakiem i podejściem do dzieci (fot. archiwum restauracji)
  • Roladki z kurczaka z suszonym pomidorem i mozzarellą owinięte szynką parmeńską z dodatkami (fot. archiwum restauracji)
    Roladki z kurczaka z suszonym pomidorem i mozzarellą owinięte szynką parmeńską z dodatkami (fot. archiwum restauracji)
  • Restauracja Stara Piekarnia zachwyca wystrojem, smakiem i podejściem do dzieci (fot. archiwum restauracji)
    Restauracja Stara Piekarnia zachwyca wystrojem, smakiem i podejściem do dzieci (fot. archiwum restauracji)
Wybraliśmy się z dziećmi do Pszczyny, bo ładna pogoda, bo piękny park i zamek, bo lody najlepsze na Śląsku. Odkryliśmy też jeszcze jedno miejsce, godne uwagi.

Restauracja Stara Piekarnia znajduje się na rynku, naprzeciw zamku, przy trzygwiazdkowym Hotelu Zamkowym. Specjalnością lokalu jest gęsina oraz inne regionalne, ale także europejskie dania. Pod elegancką otoczką kryje się ciepłe i przyjazne dzieciom miejsce.
Najpierw uwagę naszych dzieci przykuły materiałowe gęsi porozstawiane po stołach i parapetach. Potem kelner zaskoczył wręczając również specjalne menu naszej córce. Było kolorowe, a w środku roiło się od przedziwnych dań, takich jak: „krasnoludkowe kurczaczki z naszej paczki”, „owocowa sałatka Kubusia Puchatka” czy „gumisiowa pomidorowa”. Kelner położył na stole również specjalne, kolorowe sztućce dla dzieci oraz kolorowankę i kredki – dla zabicia czasu.
Córka wybrała sobie „krasnoludkowe kurczaczki” z „bajeczną sałatką”, my zaś, „roladki z kurczaka z suszonym pomidorem i mozzarellą owinięte szynką parmeńską podana z brokułem, opiekanymi ziemniakami i dipem czosnkowym”.  Dania były palce lizać. Nawet synek, który wciąż mówił tylko o tych najlepszych na świecie lodach pszczyńskich, pałaszował roladki aż mu się uszy trzęsły.
Dodatkowe atuty tego lokalu to: specjalne, drewniane krzesełkami do karmienia, dobra lokalizacja (z dala od ruchliwych dróg, 10 m od Muzeum Zamkowego, 20 m od parku, 800 m od Zagrody Żubrów). Ponadto, kiedy rodzice znajdą opiekę nad pociechą, restauracja wraz z hotelem może zorganizować iście królewski, romantyczny wieczór dla dwojga (ze śniadaniem ;)).
Warto nadmienić również, że restauracja Stara Piekarnia znajduje się na Szlaku Kulinarnym skupiającym lokale, w których można skosztować wszystkiego co najlepsze z kuchni województwa śląskiego - „Śląskie Smaki”.
W restauracji można zjeść m.in.
Gęsi żołądki w sosie musztardowym podane na chrupiącym placuszku ziemniaczanym - 19 zł
Książęcy rosół z kluskami kładzionymi i warzywami jullien - 10 zł
Pszczyńskie gołąbki z gęsiną podane z sosem z grzybów leśnych - 26 zł
Pstrąg z pszczyńskiej hodowli pieczony na cytrynowym masełku serwowany z sałatka z pomidora i ziemniakami opiekanymi     38 zł
Sekret Księżnej Daisy - parfait z chałwy (deser otrzymał II miejsce na V festiwalu Śląskie Smaki 2010) - 14 zł