Angielski, ekoplastyka i zabawy dla maluszków

wtorek 12 października 2021
Klub Malucha, zabawy animacyjne z Jackiem i Agatką, angielskie konwersacje, ekoplastyczne eksperymenty, kulinarne warsztaty, teatr tańca – trwają zapisy na te i inne bezpłatne zajęcia.

Oferta dodatkowych zajęć przygotowanych przez Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej jest naprawdę ciekawa. Zajęcia dla maluszków, dzieci, młodzieży i dorosłych będą bezpłatne, na wszystkie obowiązują zapisy.

Zabawy z Jackiem i Agatką

Powraca Klub Malucha. To cotygodniowe spotkania w Bibliotece Głównej (czwartki, godz.12.15 -13) dla rodziców i dzieci w wieku 2,5- 4 lat. Podczas zajęć nie zabraknie wspólnego czytania, zabaw ruchowych i zajęć plastycznych. Twórcze zabawy z Jackiem i Agatką dla dzieci w wieku 4-6 lat będą odbywać się co trzeci piątek miesiąca (w godz.16-16.45) w Filii Biblioteki nr 8.

Sztaluga i pędzel

Starsze dzieci (7-12 lat) mogą wziąć udział w ekoplastycznych eksperymentach. Dowiedzą się, jak stworzyć coś z niczego, a przy okazji jak pomóc naszej planecie. Zajęcia będą odbywać się w pierwszą i trzecią środę miesiąca (godz. 16-17) w Bibliotece Głównej. Filia nr 8 przygotowała kreatywne warsztaty literackie i plastyczne dla dzieci (pierwszy i czwarty piątek miesiąca, godz. 16-17) oraz międzypokoleniowe warsztaty rysunku i malarstwa dla dzieci i dorosłych (drugi i czwarty wtorek miesiąca, godz. 16-18).

Nauka czytania i teatr tańca

Zajęcia wspomagające naukę czytania dla najmłodszych będą odbywać się w pierwszą i trzecią środę miesiąca (godz. 16-16.45, Filia nr 8). Dzieciakom (od 7 lat), które lubią ruch i taniec spodobają się zajęcia teatru tańca (poniedziałki, godz.16-16.45, Filia nr 8). Warsztaty to połączenie techniki aktorskiej i tanecznej.

Angielski, gra na gitarze, a może gotowanie?

Nie zapomniano o nastolatkach. W Filii nr 8 pierwsze chwyty na gitarze (poniedziałki, godz. 17-18) będzie można ćwiczyć pod okiem muzyków z zespołu Poczytalni. Zajęcia kulinarne, artystyczne, ludowe to propozycja regionalnych warsztatów z Kołem Gospodyń Wiejskich (czwarta środa miesiąca, godz. 16-17.30). Z kolei w Bibliotece Głównej młodzież będzie mogła w swobodnej atmosferze poćwiczyć angielski. Zajęcia (drugie i czwarte czwartki miesiąca, godz.17-18) to konwersacje w języku angielskim. Nie trzeba być mistrzem gramatyki, liczą się chęci.

Zapisy na zajęcia w Bibliotece Głównej pod numerem tel. 32 639 03 01, a w Filii nr 8 tel.32 262 20 64. Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej mieści się przy ul. T. Kościuszki 25, a Filia nr 8 przy ul. Ofiar Katynia 93. Dokładną informację o bezpłatnych zajęciach znajdziecie na Fb Biblioteki

Kategoria: Warsztaty