Beskidzkie trasy z małym dzieckiem

wtorek 26 lipca 2022
Fot. Agnieszka Mróz/SilesiaDzieci.pl

Kozia Góra – trasa dla całej rodziny

Tu już trochę trzeba podreptać, ale nie jest ciężko. Jest to szczyt w sam raz dla początkujących. Najmłodszym spodoba się zabawa w Koziej Chacie, a dorosłym relaks na łonie natury.

Kozia Góra, inaczej Stefanka ma wysokości 683 metrów n.p.m. i jest zlokalizowany na terenie Bielska-Białej. Trasa jest idealna na piesze wycieczki z dziećmi. Na górę prowadzą różne szlaki: zielony z Błoni, żółto-niebieski z Cygańskiego Lasu, czerwono-niebieski z Bystrej. Zielony biegnie śladem dawnego toru saneczkowego, w miejscu którego w zeszłym roku powstała betonowa ścieżka. Droga prowadząca na szczyt jest stosunkowo łagodna z kilkoma stromymi podejściami. Na trasie możemy odpocząć w specjalnie przygotowanej altance lub na na ławkach. Na szczycie znajdziecie schronisko, a dzieci drewniany plac zabaw – Kozią Chatę.

Start trasy: bielskie Błonia. Najpopularniejszy szlak to zielony. My polecamy czerwony, który zaczyna się tuż za terenem rekreacyjnym, na końcu ul. Pocztowej (po około 30 minutach wejście na szlak niebieski). Czas przejścia w jedną stronę z dziećmi to około 1,5 godziny.

Strony

Kategoria: Aktywna rekreacja