Komputerowe, kulinarne, sportowe… Na jakie zajęcia zapisać pociechę?

wtorek 3 września 2019
 • fot. mat. DAK

  A może Dziecięca Akademia Nauki?

  Co to jest nanotechnologia? Czy ciśnienie jest wszechobecne? Jak pracują silniki samolotów odrzutowych? Jak pomagać zranionym zwierzętom? Między innymi takie tematy będą poruszane podczas spotkań w Dziecięcej Akademii Nauki.

  Dziecięcej Akademii Nauki działa w Chorzowskim Centrum Kultury. W jej ramach, raz w miesiącu, zawsze w sobotę, o godz. 10.30, odbywać się będą wykłady połączone z warsztatami dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 28 września.  

  Jak powstają lekarstwa i co w papierze piszczy

  Na każdym spotkaniu zaproszeni goście przybliżają dzieciom ciekawostki z różnych dziedzin. Nanotechnolog opowie o tym, jak powstają lekarstwa i co to jest nanotechnologia, archiwista udowodni, że kartka papieru, szczególnie stara, to dom dla żywych organizmów, a specjalista z Leśnego Pogotowia z Mikołowa pokaże, jak zająć się rannymi dzikimi zwierzętami. Na jednym ze spotkań będzie poruszany temat samolotów odrzutowych – dzieci dowiedzą się, jak pracują ich silniki, a także temat wszechobecnego ciśnienia. Koszt zajęć to 55 zł za cały rok akademicki.

  Informacje o poszczególnych tematach i terminach znajdują się na stronie Kombinatorów oraz na fanpage’u na Facebooku. Zapisy przyjmowane są w Chorzowskim Centrum Kultury, przy ul. Sienkiewicza 2, a także telefonicznie 32 349 78 67 i mailowo sabina@chck.pl .

  Akademia ma patronat Prezydenta Miasta Chorzowa Andrzeja Kotali.

   

  fot. mat. DAK

Strony

Kategoria: Warsztaty