Zajęcia dodatkowe dla dzieci na Śląsku - stacjonarne i online

piątek 10 września 2021

LBA – dla ścisłowców i artystycznych dusz

Little Bit Academy uczy najmłodsze pokolenia, jak mądrze i kreatywnie korzystać z nowych technologii. To wielokrotnie nagradzany projekt edukacyjny pod Patronatem Miasta Katowice, o którym mówiono w fińskim wydaniu wieczornych wiadomości.


Uczestnicy zajęć LBA uczą się programowania, graficznego projektowania oraz tworzenia gier. To połączenie kierunków ścisłych z artystycznym myśleniem, którego nie może zabraknąć przy projektach graficznych. Program wspiera umiejętności skutecznej komunikacji, odpowiedniego prezentowania swoich pomysłów oraz logicznego i krytycznego myślenia. Instruktorami zajęć są specjaliści, którzy na co dzień projektują systemy IT i gry komputerowe.

Dziewczyny w IT

Zajęcia dla dziewczynek w wieku 9-11 lat, na których uczą się cross IT i projektowania. Wśród przykładowych tematów zajęć znajdziemy: design thinking, rozwinięte programowanie bloczkowe czy odpowiedzialne korzystanie z internetu.

Unity Tworzenie Gier

To zajęcia przeznaczone dla 12-15-latków. Uczestnicy warsztatów przez cały rok szkolny tworzą grę 3D, którą projektują według własnego scenariusza w środowisku Unity. Na koniec gra jest publikowana w Google Play.

Tłusty Python

Dla 12-14-latków dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu po lekcjach może być nauka programowania w Pythonie. Podczas spotkań dzieci tworzą program komputerowy, aplikację webową lub grę.

Zajęcia LBA odbywają się w większości online na bezpłatnej aplikacji służącej do komunikacji – Discord. Ceny zajęć kształtują się w granicach 140-180 zł na miesiąc (4 spotkania).

Llittle Bit Academy mieści się przy ul. Andrzeja 1 w Katowicach.  Więcej informacji na temat zajęć znajdziecie na profilu LBA na Fb, a także na TikToku.

Strony

Kategoria: Warsztaty