Wygraj bilety do kina

wtorek 4 września 2018
  • Kadr z filmu "Księgarnia z marzeniami" (fot. mat. kina Kosmos)
    Kadr z filmu "Księgarnia z marzeniami" (fot. mat. kina Kosmos)
Kino Światowid wychodzi na przeciw rodzicom niemowląt i zaprasza na filmy w sali kinowej przygotowanej w taki sposób, że może w niej przebywać maluszek. W naszym konkursie możecie wygrać zaproszenia na pierwszy film cyklu pt. "Księgarnia z marzeniami".

Film ukaże się na ekranie kina Światowid 6 września o godz. 12, w ramach cyklu "Skocz z bajtlem do kina". Opowiada o kobiecie - Florence Green (Emily Mortimer - "Party", "Wyspa tajemnic") szukającej sposobu na życie. Pewnego dnia postanawia otworzyć księgarnię w sennym miasteczku u wybrzeży Anglii. Sprowadza dla mieszkańców dzieła światowej literatury, m. in. „Lolitę" Nabokowa oraz "451 stopni Farenheita" Bradbury'ego, i u niektórych wywołuje to oburzenie, a u lokalnych elit nawet protest - wszak książki mogą być niebezpieczne! Film uznany za Najlepszą Adaptację Utworu Literackiego 2017 r., zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści „The Bookshop" Penelope Fitzgerald. Dzięki temu, że sala kinowa dostosowana jest do potrzeb niemowląt (dźwięk jest ściszony, światła nie całkiem przygaszone itp.) na film mogą się wybrać osoby, które mają małe dzieci pod opieką. Więcej o filmie i całym cyklu "Skocz z bajtlem do kina" przeczytacie w naszym artykule.

Podwojną wejściówkę na "Księgarnię z marzeniami" otrzyma osoba, która:

- jest zapisana do naszego newslettera (można to zrobić tutaj),

- prawidłowo odpowie na pytanie konkursowe,

- jej mail trafi do naszej skrzynki jako dziesiąty.

Pytanie: Jakiej produkcji jest film "Księgarnia z marzeniami"?

Odpowiedzi (wraz z imieniem, nazwiskiem i adresem zamieszkania) należy przesłać od godz. 16 we wtorek 4 września do godz. 14 w środę 5 września na adres: konkurs@silesiadzieci.pl. W tytule maila prosimy wpisać „Księgarnia”.

Pamiętajcie o tym, by polubić nasz profil na Facebooku, gdzie informujemy o wszystkich organizowanych przez nas konkursach.

Szczegółowy regulamin konkursu.

Konkurs rozstrzygnięty!

Gratulujemy zwycięzcy (otrzymał od nas maila). Pozostałym osobom dziękujemy za udział w konkursie.

Odpowiedź: Film "Księgarnia z marzeniami" jest produkcji: hiszpańskiej, niemieckiej i angielskiej.

Kategoria: Konkursy

Zobacz także

fot. pixabay

Trwa gorączkowe poszukiwanie zeszytów, piórników, tornistrów, nowy plan lekcji… i z górki. Czy zastanawialiście się jednak nad innym obszarem przygotowania dzieci do nowych wyzwań szkolnych? Przygotowanie umysłu jest równie ważne. Czy wiecie, że jeśli w ciągu kilku miesięcy nie powtarzamy informacji (jak np. tabliczka mnożenia), to najpewniej będziemy mieli trudność w przypomnieniu sobie wyniku 7 x 8 już po kilku tygodniach. Zobaczcie, jakie ćwiczenia pomogą usprawnić rozleniwiony wakacjami umysł. 

Szkolna gorączka, czyli jak się przygotować i nie zwariować?