Ekomajówka pełna atrakcji

wtorek 26 kwietnia 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 30 kwietnia 2022 - wtorek 3 maja 2022
Gdzie: Katowice
Czy z mleka można wytworzyć plastik, a z jego kartonu poidełko dla ptaków? Wybierzcie się do Bajki Pana Kleksa i Smart Kids Planet i poznajcie ekologię od zupełnie innej strony. Czeka na Was moc atrakcji, warsztatów i świetnej zabawy.

Majówka to dobra okazja, aby odwiedzić katowicką Bajkę Pana Kleksa i Smart Kids Planet. Długi weekend zapowiada się ciekawie - eksperymenty i mnóstwo twórczej zabawy.

Ekozabawa z eksperymentami

Od 30 kwietnia do 3 maja zwiedzanie Bajki będzie połączone z warsztatami ekologicznymi i naukowymi. Wielki Elektronik podpowie najmłodszym (30 kwietnia), jak zastąpić środki chemiczne naturalnymi składnikami. Doktor Paj-Chi-Wo (1 maja) pokaże, jak wyizolować kazeinę z mleka i uzyskać z niej popularne tworzywo, tym razem w wersji eko. Ciekawe eksperymenty przygotuje Golarz Filip (2-3 maja). Do dyspozycji odwiedzających będą także warsztaty kreatywne z Królową Abą.

Warsztaty recyklingu i ogrodnicze

W Smart Kids Planet również nie zabraknie ekologicznych atrakcji. Mali odkrywcy wezmą udział w teście z wiedzy o ekologii i stworzą proste ekozabawki. To od kreatywności dzieci będzie zależało, czy stworzą harmonijkę, grę zręcznościową, lalkę, a może skarbonkę. Najważniejsze, by poznać sposoby na upcykling i nadawanie nowego życia materiałom pozornie przeznaczonym do wyrzucenia. W majówkę każdy kto odwiedzi Smart Kids Planet zabierze ze sobą do domu sadzonkę np. truskawki.

Ekomajówka w Bajce Pana Kleksa potrwa od 30 kwietnia do 3 maja. Bajka będzie czynna codziennie od godz. 10. Dodatkowo przez całą majówkę obowiązuje promocja: ostatnie dwa wejścia do Bajki o godz. 17.20 i 18 (bez warsztatów) to tańsze bilety o 50 %. Bilety do Smart Kids Planet podczas majówki kupicie o 30% taniej. Wejściówki można zakupić online. Więcej informacji znajdziecie na stronie Bajki

Bajka Pana Kleksa mieście się przy ul. Porcelanowej 23 w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. mat. Funzeum/Europa Centralna

Przed nami długi weekend majowy. Zerknijcie do naszego zestawienia niesamowitych miejsc, do których warto się wybrać z rodziną. Znajdziecie tu propozycje bliższych i dalszych wycieczek. Niektóre pobudzą wyobraźnię i zaangażują do wspólnej zabawy, inne dostarczą ekstremalnych wrażeń.

 

Majówka 2022. Gdzie się wybrać? Jak ją spędzić?