Magia, integracja i dobre jedzenie

środa 20 lipca 2022
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 30 lipca 2022
Gdzie: Katowice
Magicy, szczudlarze, dmuchańce, warsztaty plecenia makramy, ogromne bańki mydlane, kącik malucha, degustacja pierogów ukraińskich i wiele innych atrakcji znajdziecie na rodzinnym Pikniku Polsko-Ukraińskim.

Polsko-Ukraiński Integracyjny Piknik to mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Animacje, zabawy, warsztaty, pokazy pierwszej pomocy, występy zespołów zarówno polskich, jak i ukraińskich.

Warsztaty, animacje i roboty

W bezpłatnej strefie zabaw dzieci znajdą: magików, szczudlarzy, dmuchańce, malowanie buziek, zabawy i gry z udziałem psów terapeutycznych, kolorowe warkoczyki, bańki mydlane, duże roboty chodzące, tatuaże z henny. Na warsztatach powstaną ekologiczne zabawki oraz instrumenty, kolorowe kamienie, makramy, zwierzątka z balonów. Będzie można również zagrać w minigolfa czy też wziąć udział w sesji foto w ukraińskim stroju.

Strefa zdrowia i dobrego jedzenia

Na pikniku nie zabraknie bezpłatnej strefy gastronomicznej, zdrowia, ekologii. Będzie okazja do spróbowania pierogów ukraińskich oraz drożdżówek z kapustą, wzięcia udziału w warsztatach zero waste, na których powstanie zupa chłodnik i potrawka z kurczaka. Planowany jest także pokaz i szkolenie baristy oraz degustacja kawy. W strefie zdrowia będzie można znaleźć punkt porad dietetycznych, bezpłatne badania glukozy, cholesterolu, saturacji, ciśnienia tętniczego oraz stoisko edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy. Piknik to również Festiwal Kolorów (teren Żłobka przy ul. Uniwersyteckiej), pokazy i atrakcje przygotowane m.in. przez policję i straż pożarną.

Piknik odbędzie się 30 lipca w godz. 12-17 w kilku lokalizacjach: Plac Sławika i Antalla, Park Powstańców Śląskich, Żłobek Miejski przy ul. Uniwersyteckiej 15 w Katowicach. Dokładny plan imprezy oraz informację w języku ukraińskim znajdziecie na stronie miasta Katowice.

Kategoria: Wydarzenia