Kiermasz z karuzelą, koncertami i Mikołajem

czwartek 8 grudnia 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Miasto Ruda Śląska
    fot. archiwum zdjęć FB Miasto Ruda Śląska
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • czwartek 15 grudnia 2022 - niedziela 18 grudnia 2022
Koncert Sebastiana Riedla wraz z zespołem Cree, pokaz tancerzy ognia, świąteczny konwój Radia Zet, biegi rekreacyjne, występy dzieci oraz spotkanie z Mikołajem – tak zapowiada się Rudzki Kiermasz Świąteczny.

Kiermasz to cztery dni świątecznej atmosfery i dobrej zabawy. Na rudzkim rynku będzie można znaleźć stoiska z oryginalnymi ozdobami, regionalnymi potrawami (czynne w godz. 10-17) i atrakcje dla małych i dużych. Najmłodszych ucieszy bezpłatna karuzela, z której będzie można korzystać w sobotę i niedzielę.

Czekolada z magicznego trucka i zawody

Wydarzenie rozpocznie się 15 grudnia od „Biegu świątecznego – zawody sportowe na wesoło” (w godz. 14-16), które poprowadzi olimpijka w lekkoatletyce Zuzanna Radecka-Pakaszewska. O tej samej godzinie zaplanowany został „Świąteczny konwój Radia Zet” z atrakcjami świątecznymi i konkursami. Będzie też można skosztować czekolady z magicznego trucka oraz wziąć udział w warsztatach kulinarnych.

Pokaz ognia i koncerty

W piątek o godz. 17 odwiedzający kiermasz zobaczą pokaz ognia i światła w wykonaniu tancerzy Teatru Nam Tara, a w sobotę o godz. 15.30 dzieci spotkają się z Mikołajem (do godz. 18.00). Na scenie będzie można posłuchać lokalnych artystów oraz Sebastiana Riedla wraz z zespołem Cree (godz. 17). Niedziela będzie też dniem z Mikołajem (w godz. 15.30 – 18), a na scenie zaprezentują się rudzkie schole parafialne.

Rudzki Kiermasz Świąteczny odbędzie się od 15 do 18 grudnia na Placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej. Dokładny program znajdziecie na stronie miasta.

Kategoria: Wydarzenia