Aleja Sztuki z cyrkowymi sztuczkami i twórczymi warsztatami

piątek 28 kwietnia 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • niedziela 30 kwietnia 2023
Gdzie: Gliwice
W Ruinach Teatru Victoria zapowiada się dzień pełen kreatywnych zajęć - warsztaty i pokaz cyrkowy, pracownia malarska pod chmurką, autorskie widowisko muzyczne Sambora Dudzińskiego. Zobaczcie.

Aleja Przyjaźni w Ruinach Teatru Victoria w ramach „Majówki z kulturą” zamieni się w Aleję Sztuki. W programie warsztaty cyrkowe (godz.11-12) i pokaz cyrkowy (godz. 17-18). Publiczność nauczy się żonglować i wspólnie z artystami stworzy wiosenne widowisko. Mali artyści na warsztatach będą mogli stworzyć broszki z tkanin i filcu, pomysłowe kwietniki z pomalowanych puszek po żywności, a eleganci na zajęciach „od czapy” przygotują z kolorowych materiałów i piór cyrkowe kapelusze i kuglarskie nakrycia głowy (na warsztaty wstęp wolny). Odbędzie się również plener malarski (zapisy, obecnie już tylko na listę rezerwową pod nr. tel. 32/444-28-12 wew. 15). Wieczorem w ruinach teatru Victoria na scenie wystąpi (godz.20) Sambor Dudziński – wszechstronny wokalista, multiinstrumentalista, aktor teatralny i musicalowy. Artysta zaprezentuje publiczności „Dźwiękowiązałkę” – autorskie widowisko muzyczne, w którym sam pełni rolę sześcioosobowego zespołu.

Kreatywna Aleja Sztuki będzie działać 30 kwietnia od godz. 11 w Ruinach Teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) w Gliwicach. Dokładny plan wydarzenia znajdziecie na stronie Centrum Kultury Victoria. Na wszystkie warsztaty i koncert wstęp będzie bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia