Król Maciuś na Giszowcu

wtorek 11 lipca 2023
  • fot. archiwum zdjęć FB O! Teatr
    fot. archiwum zdjęć FB O! Teatr
Kiedy: 
  • niedziela 16 lipca 2023
Gdzie: Katowice
W niedzielny poranek dzieci zobaczą spektakl na motywach książki Janusza Korczaka. Przekonają się, że bycie dorosłym nie jest takie proste i wcale nie można robić czego się tylko chce. Wstęp wolny.

W ramach „Giszowickich Spotkań Teatralnych” 16 lipca na scenie wystąpi grupa O!Teatr. Dzieciaki zobaczą spektakl „Król Maciuś” na motywach książki Janusza Korczaka.

Humor i wspólna zabawa

Spektakl opowiada historię małego chłopca, który w wieku 10 lat musiał stanąć na czele swojego królestwa w bardzo odpowiedzialnej roli króla. W czasie przedstawienia dzieci przekonają się, że będąc dorosłym wcale nie można robić czego się tylko chce. Dorośli podejmują decyzje i są za nie odpowiedzialni. Muszą pamiętać, że wszystko co robią, niesie za sobą jakieś konsekwencje nie tylko dla nas, ale też dla innych. Spektakl dostarczy wspaniałej zabawy, mnóstwo humoru i wspólnego działania.

Spektakl „Król Maciuś” będzie można zobaczyć 16 lipca o godz. 11 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Szopienice-Giszowiec Filia nr 2 w Katowicach (Plac pod Lipami 1). Wstęp bezpłatny. Obowiązują wejściówki dostępne na portierni domu kultury. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia