Gamoliny na pięciolinii, czyli tańce pokazywańce

poniedziałek 24 lipca 2023
  • fot. archiwum zdjęć na Fb Centrum Integracji Międzypokoleniowej
    fot. archiwum zdjęć na Fb Centrum Integracji Międzypokoleniowej
Kiedy: 
  • poniedziałek 24 lipca 2023
  • środa 16 sierpnia 2023
  • środa 23 sierpnia 2023
  • środa 30 sierpnia 2023
Gdzie: Chorzów
Lato w mieście nie musi być nudne! Przykładem są atrakcje na chorzowskim Rynku. Dla dorosłych przygotowano zajęcia tai chi, a dla najmłodszych animacje. Poprzez zabawę dzieciaki wkroczą do świata muzyki.

W ramach akcji „Lato w mieście” na Nowym Rynku w Chorzowie odbędą się bezpłatne zajęcia dla dzieci i dorosłych. To cykl czterech wydarzeń na świeżym powietrzu. Start 24 lipca.

Starożytna sztuka ruchu

Dorośli będą mogli nauczyć się podstawowych technik tai chi – pochodzącej z Chin sztuki ruchu i medytacji, która korzystnie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne. Zajęcia są skierowane do osób w każdym wieku, bez względu na poziom sprawności fizycznej czy wcześniejsze doświadczenie. Zajęcia relaksująco-koncentrujące będą odbywać się w godz. 13-14. Uczestnicy powinni mieć wygodny strój.

Muzyczna zabawa

Wyjątkowe animacje dla dzieci będą rozpoczynać się o godz. 14. Każde spotkanie będzie dotyczyło muzyki. 24 lipca to „Gamoliny na pięciolinii – tańce pokazywańce”. Animacje skierowane są do małych melomanów, którzy lubią słuchać muzyki, śpiewać, tańczyć i grać na różnych instrumentach perkusyjnych. Dzieci poprzez zabawę z bohaterami książki, poznają pierwsze nazwy dźwięków. Warsztaty to również: śpiewanie piosenek na żywo, interpretowanie piosenek ruchowo i gra na instrumentach.

Pierwsze spotkanie w ramach „Lato w mieście” zaplanowane jest na poniedziałek - 24 lipca. Kolejne odbędą się 16, 23 i 30 sierpnia na Nowym Rynku w Chorzowie. Wstęp bezpłatny. Informację o wydarzeniu znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia