Familijne kinowe premiery sierpnia

poniedziałek 24 lipca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 4 sierpnia 2023 - czwartek 31 sierpnia 2023
Wakacyjne premiery to doskonały pomysł na spędzenie czasu z dziećmi. W sierpniowym repertuarze widzowie znajdą między innymi: „Mavkę i strażników lasu”, „Wojownicze żółwie Ninja: zmutowany chaos”, „Kicię Kocię na pikniku” oraz film „O psie, który jeździł koleją”.

W kinach sieci Multikino nadal można oglądać „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film” czy „Między nami żywiołami”. Do lipcowych premier dołącza repertuar sierpniowych hitów familijnych.

Mavka i strażnicy lasu

W sierpniu premierę będzie miała animacja „Mavka i strażnicy lasu” - magiczna opowieść o tym, że prawdziwe szczęście można osiągnąć żyjąc w zgodzie z siłami natury. W magicznym lesie kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza jest więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz stają się nierozłączni. Niestety sielankę zaburza próżna i chciwa księżniczka, która postanawia wykraść źródło życia, by na zawsze zachować młodość. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? I czy ich miłość przetrwa? Tego będzie można dowiedzieć się już 4 sierpnia.

Wojownicze żółwie ninja

Na początku sierpnia do kin wejdzie animacja „Wojownicze żółwie ninja: zmutowany chaos”. Po latach bycia chronionym przed ludzkim światem, bracia wyruszają, aby zdobyć serca nowojorczyków i zostać zaakceptowanymi, dzięki bohaterskim czynom, jako normalni nastolatkowie. Ich nowa przyjaciółka April O'Neil pomaga im w walce z tajemniczym syndykatem.

Kicia Kocia

Od 5 sierpnia przedpremierowo będzie można oglądać animację „Kicia Kocia na pikniku”, która trafi do repertuaru 11 sierpnia. W kolejnej odsłonie serii Kicia Kocia, zrealizowanej na podstawie książek Anity Głowińskiej, mała kotka pokaże, jak dobrze bawić się w różnych okolicznościach przyrody. Zobaczymy ją zatem na pikniku, na plaży i jeżdżącą na wsi traktorem. Kicia Kocia będzie również dzielić się umiejętnościami pływania w basenie i grania w piłkę. Będzie dużo humoru, ale i pouczających rad oraz wskazówek dla najmłodszych widzów.

Sierpniowe kino familijne

25 sierpnia, do kin zawitają 2 filmy familijne: „O psie, który jeździł koleją” oraz „Kompas Szkieletora”. Pierwsza produkcja to przeniesiona we współczesne czasy opowieść znana z dzieła Romana Pisarskiego. Poruszająca historia przyjaźni dziecka i niezwykłego psa - podróżnika, czworonoga wiernego jak Lassie, dzielnego jak Bella i zabawnego jak Beethoven. W „Kompasie Szkieletora” trzynastoletni Champ Brown wkrótce wyprowadzi się wraz z rodzicami ze swojego miasteczka. Oznacza to pożegnanie z przyjaciółmi z dzieciństwa. Tymczasem okazuje się, że grupę młodych poszukiwaczy przygód czekają jeszcze niemałe tarapaty i niesamowita wyprawa – znajoma okolica skrywa bowiem pewien sekret. Chłopiec znajduje w lesie szkielet poszukiwacza złota z XIX wieku, tajemniczy kompas i pożółkły ze starości dziennik. Odważni badacze są gotowi rozwiązać zagadkę i podążyć śladami zaginionego skarbu. Nie odstraszy ich nawet ryzyko, jakie niesie podróż w czasie!

Bilety na premierowe seanse można nabyć w kasie kin sieci Multikino, na stronie kina, a także przez aplikację mobilną.

Kategoria: Wydarzenia