Najsłynniejszy pies świata powraca na duży ekran

środa 26 lipca 2023
  • fot. mat. Kina Kosmos
    fot. mat. Kina Kosmos
Kiedy: 
  • wtorek 1 sierpnia 2023
  • czwartek 3 sierpnia 2023
Gdzie: Katowice
Przygody Lassiego znowu w kinach! Możecie towarzyszyć mu w fascynującej podróży w Kinie Kosmos. Przekonajcie się czy odnajdzie dom i najlepszego kumpla. Przed seansem odbędzie się prelekcja o wilku grzywiastym.

Dwunastolatek Flo i suczka Lassie są parą nierozłącznych przyjaciół. Niestety tata chłopca traci pracę i cała rodzina musi przenieść się do małego mieszkania, gdzie psy nie są akceptowane. Zrozpaczony Flo, chcąc nie chcąc, musi rozstać się z Lassie. Pies zostaje oddany w ręce rozpieszczonej dziewczynki – Priscilli, która zawozi go do swojego domu nad morzem. Jednak gdy tylko nadarza się okazja, Lassie wykorzystuje szansę i ucieka. Dając popis niezwykłego sprytu i mądrości, przemierza cały kraj, by odnaleźć Flo. Ale nie tylko ona wpada na podobny pomysł. Również Flo, nie mogąc znieść samotności, zaczyna szukać suczki. Chociaż dwójkę przyjaciół dzielą setki kilometrów, chłopiec i zwierzę zrobią wszystko, żeby znów być razem.

Film „Lassie. Nowe przygody” będziecie mogli zobaczyć 1 i 3 sierpnia o godz. 10 w katowickim Kinie Kosmos (ul. Sokolska 66). Seans poprzedzi prelekcja z edukatorką Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, która opowie o wilku grzywiastym (godz. 10-10.20). Bilety w cenie 13 zł możecie zakupić online. Informacje znajdziecie na stronie kina.

Kategoria: Wydarzenia