Bolek i Lolek na wakacjach i inne kultowe filmy

środa 2 sierpnia 2023
  • Filmowe popołudnie dla dzieci odbędzie się w niedzielę w Kinie Kosmos (fot. mat. kina)
    Filmowe popołudnie dla dzieci odbędzie się w niedzielę w Kinie Kosmos (fot. mat. kina)
Kiedy: 
  • niedziela 6 sierpnia 2023
Gdzie: Katowice
W ramach „Filmowego popołudnia dla dzieci" najmłodsi będą mogli obejrzeć kultowe filmy, takie jak „Bolek i Lolek na wakacjach" czy „Miś Kudłatek nad morzem". Wcześniej, w kąciku czytelniczym, odbędzie się czytanie bajek.

W najbliższą niedzielę w repertuarze Kina Kosmos pojawią się bajki ze Studia Filmów Rysunkowych: Bolek i Lolek na wakacjach - Na biwaku", Pierwszy dzień wakacji", Miś Kudłatek - Nad morzem", Przygody Bolka i Lolka - Wakacyjne szlaki".

Ściszony dźwięk i delikatne światło

Filmowe popołudnie dla dzieci to cykl dla najmłodszych widzów - dzieci od 3. roku życia. W każdą niedzielę o godz. 15 wyświetlane są animacje ze Studia Filmów Rysunkowych realizowane różnymi technikami. Podczas seansu światła nie gasną całkowicie, a dźwięk jest lekko przyciszony - wszystko po to, by był przyjazny sensorycznie. Jest to idealna propozycja na pierwszą wizytę w kinie. Dzieci, które będą w kinie pierwszy raz otrzymają pamiątkowy dyplom (w kasie kina).

Kącik czytelniczy przed seansem

W oczekiwaniu na Filmowe popołudnie dla dzieci" najmłodsi widzowie wraz z opiekunami będą mogli wsłuchać się w świat bajkowych postaci. Specjalnie na tę okazję pracownicy Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach wybiorą tytuły lubianych przez dzieci książek, które przeczytają słuchaczom edukatorzy z kina.

Wydarzenia odbywać się będą w Kinie Kosmos w Katowicach (ul. Sokolska 66). Filmowe popołudnie dla dzieci" rozpocznie się o godz. 15, Kącik czytelniczy" odbędzie się w Galerii przed seansem o godz. 14.30.  Bilety są w cenie 8 zł. Więcej o wydarzeniu przeczytacie na stronie kina.

Kategoria: Wydarzenia