Baśniowy świat śląskich legend z Kapelą Fedaków

wtorek 8 sierpnia 2023
  • Na scenie wystąpi Stefan Mazur i Kapela Fedaków (fot. archiwum zdjęć FB Kapela Fedaków)
    Na scenie wystąpi Stefan Mazur i Kapela Fedaków (fot. archiwum zdjęć FB Kapela Fedaków)
Kiedy: 
  • niedziela 13 sierpnia 2023
Gdzie: Katowice
W niedzielny poranek dzieci zobaczą spektakl „Legenda o Utopcu” w wykonaniu Stefana Mazura i Kapeli Fedaków. Przedstawienie łączy ze sobą elementy teatru lalek, cyrku oraz muzyki granej na żywo.

W ramach „Giszowieckich Spotkań Teatralnych” 13 sierpnia na scenie wystąpi Stefan Mazur i Kapela Fedaków. Dzieciaki zobaczą „Legendę o Utopcu”.

Przedstawienie z muzyką na żywo

Wraz z wędrownym kuglarzem dzieci odwiedzą baśniowy świat dawnych śląskich legend. Poznają historię dwóch sióstr Anusi i Francki i dowiedzą się czy utopce zawsze są takie straszne, czy warto być dobrym dla innych i czy pracowitość i skromność popłaca. Zobaczą, jak wyglądało życie na dawnej wsi oraz magiczne podwodne królestwo. W przedstawieniu znajdą się elementy teatru lalek, cyrku oraz muzyki granej na żywo.

Spektakl „Legenda o Utopcu” będzie można zobaczyć 13 sierpnia o godz. 11 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Szopienice-Giszowiec Filia nr 2 w Katowicach (Plac pod Lipami 1). Wstęp bezpłatny. Obowiązują wejściówki dostępne na portierni domu kultury. Informację o przedstawieniu znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia