Lis Witalis Jana Brzechwy w Parku Zamkowym

poniedziałek 24 lipca 2023
  • fot. archiwum zdjęć na Fb Grupy O!Teatr
    fot. archiwum zdjęć na Fb Grupy O!Teatr
Kiedy: 
  • niedziela 13 sierpnia 2023
Gdzie: Mysłowice
W niedzielne, sierpniowe popołudnie w otoczeniu drzew mali widzowie zobaczą spektakl musicalowy „Dobre rady Lisa Witalisa” w wykonaniu Grupy O!Teatr. Przekonacie się, że Witalis to szelma, jakich mało. Wstęp wolny.

W ramach cyklu „Teatr Małego Widza” w Parku Zamkowym w Mysłowicach będzie można zobaczyć spektakl „Dobre rady Lisa Witalisa” na motywach opowiadania Jana Brzechwy. Spektakl dla widzów od 4. roku życia.

Szelma jakich mało

Czego to ten zwierz nie obieca by zdobyć to, na co przyjdzie mu ochota. A to niedźwiedzia przekona by do myśliwego po zapasy jedzenia się udał, a to pod pozorem nakarmienia głodujących zwierząt, placków ze śniegu napiecze. A nawet przekona mieszkańców lasu by na prezydenta go wybrały. Szczyci się swoim długim, puszystym ogonem, nie mniej niż sprytem i inteligencją. Wykorzystując ufność, łatwowierność, a niekiedy i naiwność napotkanych stworzeń spełnia sam swoje zachcianki. Ci, którzy chcą coś zdobyć bez wysiłku niech się strzegą jego dobrych rad. Ale i lisowi przyjdzie w końcu ponieść zapłatę za swe niecne poczynania.

O tym przekonacie się 13 sierpnia o godz. 17 w Parku Zamkowym w Mysłowicach. Czas trwania spektaklu około 50 min. Wstęp wolny. Informacje o wydarzeniu znajdziecie na stronie Mysłowickiego Centrum Kultury.

Kategoria: Wydarzenia