13. Noc Teatrów GZM dla dzieci i dorosłych

środa 23 sierpnia 2023
  • Noc Teatrów GZM to spektakle dla dzieci i dorosłych w atrakcyjnych cenach (fot. archiwum zdjęć FB NT GZM)
    Noc Teatrów GZM to spektakle dla dzieci i dorosłych w atrakcyjnych cenach (fot. archiwum zdjęć FB NT GZM)
Kiedy: 
  • sobota 9 września 2023
14 teatrów w 8 miastach metropolii zaprezentuje aż 24 spektakle, do tego ponad 50 atrakcji specjalnych – tak zapowiada się tegoroczna Noc Teatrów GZM. Bilety są co najmniej o połowę tańsze niż zwykle, są także przedstawienia i atrakcje zupełnie darmowe.

13. edycja Nocy Teatrów GZM odbędzie się 9 września. Publiczność do wyboru będzie miała komedie, dramaty, spektakle muzyczne i taneczne, klasyczne dla dorosłych i dla dzieci. Wśród dodatkowych atrakcji: warsztaty, gry, spotkania z artystami, zwiedzanie teatralnych kulis i wiele innych.

Teatr i atrakcje dla najmłodszych

Wśród przygotowanych dodatkowych, bezpłatnych atrakcji dzieciaki mogą spotkać się z orkiestrą Opery Śląskiej, wziąć udział w kosmicznej imprezie z Kopernikiem w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum, spróbować swoich sił w chodzeniu na szczudłach w Teatrze Gry i Ludzie czy też zwiedzić Teatr Zagłębia. Nie zabraknie spektakli dla dzieci m.in. „To jest magia” - spektakl iluzji w Teatrze Miejskim w Gliwicach (godz. 14, bilety 10 zł), „Wyspa mojej siostry” w Teatrze Małym Tychy (godz. 14, bilety 10 zł), „O jeżu Jerzyku, co nie mógł zasnąć” w Teatrze Gry i Ludzie w Katowicach (godz. 12, wstęp wolny), „Czerwony Kapturek” w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie (godz. 16, 10 zł – dziecko, 15 zł – dorosły).

Bezpłatny transport

Na wydarzenia Nocy Teatrów można dojechać za darmo, korzystając z metropolitalnych środków transportu – autobusów, tramwajów, trolejbusów. Wystarczy tylko pobrać na telefon lub wydrukować specjalny kupon, uprawniający do bezpłatnych przejazdów.

Noc Teatrów GZM odbędzie się 9 września. Dokładny repertuar i wszystkie szczegóły dotyczące rezerwacji, zakupu biletów na spektakle oraz udziału w atrakcjach specjalnych znajdziecie w zakładkach poszczególnych teatrów na stronie nocteatrowgzm.pl. Sprzedaż biletów rusza 25 sierpnia.

Kategoria: Wydarzenia