„Dni Kultury Wrażliwej. Dobrze mi tu” dla dzieci, młodzieży i dorosłych

piątek 8 września 2023
  • Mamy będą mogły wybrać się na film „Moja zbrodnia” z dzieckiem (fot. mat. organizatora)
    Mamy będą mogły wybrać się na film „Moja zbrodnia” z dzieckiem (fot. mat. organizatora)
  • Seans jest dedykowany widzom z nadwrażliwością sensoryczną (fot. mat. organizatora)
    Seans jest dedykowany widzom z nadwrażliwością sensoryczną (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 8 września 2023 - sobota 9 września 2023
Gdzie: Bytom
To cykl wydarzeń dostosowany do osób ze specjalnymi potrzebami. W programie m.in. kino przyjazne sensorycznie, seans dla mam z dziećmi i warsztaty dla maluszków. Wszystko przygotowane z wrażliwością i czułością.

Bytomskie Centrum Kultury wychodzi naprzeciw osobom, które są wrażliwe na bodźce. W ramach „Dni Kultury Wrażliwej. Dobrze mi tu” przygotowano liczne atrakcje: warsztaty dla dzieci i dorosłych, seanse filmowe, spektakl teatralny oraz koncert.

Seans dla mam z dziećmi

Propozycja dla mam, które chcą wybrać się do kina, a nie mają co zrobić ze swoją pociechą. Na komedię kryminalną „Moja zbrodnia” będą mogły wybrać się z dzieckiem. Spędzą miło czas oglądając film, kiedy ich pociecha będzie się bawić. Seans przyjazny sensoryczne odbędzie się 8 września o godz. 9 i 13. Za bilet płaci tylko mama. Bilety w cenie 15 zł można zakupić online.

Dzieci odkrywają świat

Wydarzenie to również warsztaty. Jedną z propozycji dla najmłodszych uczestników (0-4 lata) są warsztaty sensoryczne - „Dzieciaki Sensoraki”. Podczas zajęć będzie można dotykać, legalnie brudzić się, uczyć i tworzyć swoją rzeczywistość opartą na własnych zasadach. Mali odkrywcy podczas zabawy uwolnią wyobraźnię, kreatywność i odwagę tworzenia. Dzieci będą doświadczać „na własnej skórze” różnych struktur pozwalających odczuwać moc zmysłów w swobodnej, radosnej atmosferze. Zajęcia odbędą się 9 września o godz. 12.30. Bilety w cenie 25 zł można zakupić online.

Kino dla widzów ze spektrum autyzmu

Przedpremierowo będzie można zobaczyć film „Georgie ma się dobrze”. To historia 12-latki, która po śmierci matki postanawia udawać, że mieszka z wujkiem. Zarabia na życie, kradnąc rowery z najbliższym kumplem – Alim. Mieszkając na przedmieściach Londynu, nikomu nie może w pełni zaufać. Kiedy nagle pojawia się w jej życiu ojciec - Jason, Georgie nie wita go z otwartymi ramionami. Powoli zaczynają oswajać się ze swoją obecnością i zbliżać. Seans jest dedykowany widzom z nadwrażliwością sensoryczną, w tym osobom ze spektrum autyzmu. Warunki w sali kinowej zostaną dostosowane do potrzeb i wymagań osób wrażliwych na bodźce (światła będą przyciemnione, dźwięk będzie przyciszony). Film dla dzieci od 12. roku życia. Seans odbędzie się 9 września o godz. 17. Bilety w cenie 15 zł są dostępne online.

Pełen program „Dni Kultury Wrażliwej. Dobrze mi tu” dostępny jest na stronie BECEK-u.

Bytomskie Centrum Kultury znajdziecie na Placu Karin Stanek 1 w Bytomiu . 

Kategoria: Wydarzenia