Zapisz dziecko na uniwersytet! Już wkrótce inauguracja roku akademickiego

czwartek 7 września 2023
  • Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach wiekowych: 6-10 lat oraz 11-15 lat (fot. mat. Akademia Górnośląska)
    Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach wiekowych: 6-10 lat oraz 11-15 lat (fot. mat. Akademia Górnośląska)
  • Przy zapisie do 23 września 2023 r. obowiązuje 10-proc. zniżka  (fot. mat. Akademia Górnośląska)
    Przy zapisie do 23 września 2023 r. obowiązuje 10-proc. zniżka (fot. mat. Akademia Górnośląska)
Śląski Uniwersytet Dziecięcy Gaudeamus to propozycja dla dzieci w wieku 6-15, które są ciekawe świata. Zajęcia prowadzone są m.in. przez nauczycieli akademickich i odbywają się w przestrzeni Akademii Górnośląskiej – w salach, laboratoriach - zatem mali studenci obcują z prawdziwym uczelnianym światem.

Uroczysta inauguracja i pierwsze zajęcia ŚUDG w roku akademickim 2023/2024 odbędą się w sobotę 7 października w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie, a tematem przewodnim zajęć w nowym semestrze będzie „Tajemniczy świat”.

Dwie grupy wiekowe, ćwiczenia i wykłady

Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach wiekowych: grupa młodsza 6-10 lat, czyli Sówki - poszukiwacze wiedzy oraz grupa starsza 11-15 lat, czyli Sowy - pasjonaci wiedzy. Są w formie wykładów oraz ćwiczeń praktycznych. Rozbudzają w dzieciach chęć poznawania świata i uczą rozwiązywanie zagadek życia codziennego poprzez zabawę. Mali studenci podczas zajęć korzystają z auli i laboratoriów uczelni, wszystko pod okiem nauczyciela. Organizując zajęcia Śląskiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus, Akademia Górnośląska współpracuje z Biblioteką Śląską, Akademią Muzyczną w Katowicach, Śląskim Ogrodem Zoologicznym w Chorzowie, Śląskim Ogrodem Botanicznym w Mikołowie, Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie oraz Muzeum Śląskim.

Przy zapisie do 23 września 2023 r. obowiązuje 10-proc. zniżka – opłata za cały rok akademicki dla małych studentów kontynuujących naukę wyniesie 396 zł, a dla nowych 450 zł. Szczegóły na temat opłat znajdują się tutaj. Dodatkowych informacji udziela koordynator ŚUDG pod numerem tel. 514 990 418 lub mailem: gaudeamus@akademiagornoslaska.pl. Plan zajęć można sprawdzić na stronie Akademii Górnośląskiej.

Zajęcia odbywają się w siedzibie Akademii Górnośląskiej w Katowicach (budynek A przy ul. Harcerzy Września 3, budynek B, przy ul. Harcerzy Września 5 oraz budynek C przy ul. Kostki Napierskiego 38). Więcej o nich przeczytacie na stronie uczelni.

Kategoria: Warsztaty